Devletin şefkat eli mağdurun omzunda

Mahalle ziyaretlerinde iktidarın temsilcilerine ulaşanlar artık şikayet değil teşekkür ediyor. Engelli ve bakıma muhtaç yakını olanlar 15 yıldır devletin şefkatini gördüklerini anlatıyor

Devletin şefkat eli mağdurun omzunda
Eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin farkı, AK Partili kadınların mahalle ziyaretlerinde karşılaştıkları hikayelerle daha da iyi ortaya konuyor. Bundan 15 yıl öncesine kadar hiçbir devlet kurumunda adam yerine konulmayan, sürekli itilip kakılan, hastanelerde çile kuyruklarında bekleyen vatandaşlar, sosyal devlet anlayışına bugün her anlamda tanıklık ediyor. Biz zamanlar sadece insan yerine konulmayı hayal ettiklerini anlatan vatandaşlar, bugün el üstünde tutulduklarını söylüyor. Adanalı 40 yaşındaki Medine Bozkurt 21 yaşındaki zihinsel engelli oğlu için kendisine bakım, oğluna da engelli maaşı bağlandığını söyleyerek, "3 çocuk annesiyim. Büyük oğlum Yasin, yüzde 70 zihinsel engelli. AK Parti iktidarından sonra engellilere sahip çıkıldı. Oğlum rehabilitasyon okuluna gidiyor. 3 ayda bir engelli maaşı alıyor. Bana bakım parası bağlandı. Biz ve bizim gibilere sahip çıkıldığı için oyumuz tabii ki evet" dedi.

ZİHİNSEL ENGELLİ
Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'nde oturan Medine Bozkurt'un 1996 yılında dünyaya gelen oğlu Yasin'in zihinsel engelli olduğu, okula başladığında anlaşıldı. Oğlunun yüzde 70 zihinsel engelli raporu olduğunu söyleyen Bozkurt, "Oğlum bebekken rahatsızlanmıştı. Sosyal güvencemiz olmadığı için hastaneye götürememiştik. Akrabalardan para toplayıp, özel doktora götürmek zorunda kalmıştık. O günlerde çok sıkıntı çektik" dedi.

"HAYAL EDEMEZDİK"
AK Parti iktidarından sonra devletin engellilere sahip çıkıp, sorunlarına çare bulduğunu söyleyen Medine Bozkurt, "Allah razı olsun. Oğlum hem meslek edindirme kurslarına hem de rehabilitasyon merkezine gidiyor. Servis gelip kapıdan alıyor, eğitimden sonra da eve bırakıyor. Bundan daha iyi ne olabilir ki? Bu hizmetleri hayal bile edemezdik. Bu hizmetlerin mimarı olan Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun" diye konuştu.

BAKIM PARASI ALIYOR
Orhangazi Mahallesi'nde oturan 35 yaşındaki 3 çocuk annesi Serap Saçıkaralı da kayınbabasına baktığı için devletin kendisine ayda 960 TL maaş verdiğini anlatarak şunları söyledi: Kayınbabam 68 yaşında. 10 yıldan beri diyaliz, tansiyon hastası ve felçli. Tabii ki evlatları olarak bakmak zorundayız. Ancak devletimizin bize ayrıca maaş vermesi ben ve benim gibi insanları çok mutlu etti. Ev ekonomimize katkı sağladı. Allah razı olsun. Referandumda evet diyeceğiz.
BİZE ULAŞIN