Kiracısını öldürdü ‘Şoktaydım’ dedi

Adana’da ortak kullandıkları su yüzenden kavga ettiği kiracısını tabancayla öldüren Bekir Os’un yargılanmasına başlandı. Ölenin yakınları, sanığın cinayeti planlayarak işlediğini söyledi

Kiracısını öldürdü ‘Şoktaydım’ dedi
Adana'da ortak kullanılan su saati yüzünden aralarında husumet bulunan kiracısı Mehmet Sadi Can'ı (39) tabancayla öldüren 64 yaşındaki Bekir Os'un "Tasarlayarak insan öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. "Gece yarası su içmek istedim. Vanayı kapatmıştı. Silahım belimde merdivenden inerken, 'Moruk' diyerek elini beline attı. Ateş açtım. İstesem başına da ateş edebilirdim. Şoktaydım" dedi.

"SU AKMIYORDU"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan tutuklu Bekir Os, olay gecesi saat 03.00'de suç içmek için musluğu açtığını ancak suların akmadığını ileri sürerek, "Silahımı kemerime takıp, merdivenlerden inerken, kiracım oradaydı. Bana 'Moruk' diyerek elini beline attı. 1-2 el boşluğa ateş ettim. Yaralanmıştı. Silahımda mermi vardı. İsteseydim başına da ateş edebilirdim. Şoktaydım. Sonra gidip silahımla birlikte polise teslim oldum. Öldürme amacım yoktu" diye konuştu.

"PLAN YAPIP ÖLDÜRDÜ"
Ölenin eşi Aysel Can da saat ortak olduğu için su paralarını birlikte ödediklerini anlatarak, "Sularını açık bırakıyordu. Bu nedenle de fatura yüklü geliyordu. Biz de bu nedenle vanayı kapatıyorduk. Bu yüzden eşimi tehdit etmişti. Olay gecesi de sanık lavaboya çıkan kocamı planlayarak bir şarjör mermiyi boşaltmış. Elinde silahla gördüm. Sonra kaçtı. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN