Başarıya ödül

Mersin’de 101 sporcuya 586 bin 977 bin TL ödül dağıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Mersin’in bir spor kenti olduğunu söyledi

Başarıya ödül
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '2016 Spor Başarı Ödül Töreni'nde, 2016 yılında başarılı olan sporcular, antrenörler ve spor kulüplerine 586 bin 977 TL ödül dağıtıldı. Kongre Merkezi'nde düzenlenen, ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan sporcuların ödüllendirildiği programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, davetliler, sporcular ve antrenörler katıldı.

DESTEK VERİYORUZ
Programda, 101 sporcuya toplamda 586 bin 977 TL ödül dağıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, düzenlenen ödül töreninin, amatör sporlara destek anlayışının en güzel örneklerden biri olduğunu ifade ederek, "Mersin'i spor kenti ve spor turizminin başkenti yapmak için her türlü desteği veriyoruz" dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise, "Şu an Mersin'de 83 binden fazla lisanslı sporcumuz var. Ama bu yetmez. 347 spor kulübümüz var ama yetmez" diye konuştu. Bakan Kılıç, Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda uluslararası spor takviminde önemli bir organizasyonla anılması adına yapılan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabulüne katıldığını belirterek, önümüzdeki dönemde bu konuda önemli adımlar atılacağını ifade etti. 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın 2021 yılında Türkiye'ye alınmasıyla ilgili toplantıya katıldıklarını anımsatan Kılıç, bir uluslararası organizasyonun daha Türkiye'de yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.
BİZE ULAŞIN