Ümmühani nineye devlet sahip çıktı

Dükkandan bozma virane bir yerde yaşam süren 87 yaşındaki Ümmühani ninenin durumunu öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi. Yaşlı kadın şimdi huzurlu bir yaşam sürüyor

Ümmühani nineye devlet sahip çıktı
Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Narlıtepe Mahallesi'nde dükkandan bozma elektrik ve suyu olmayan sıvasız bir odada komşularının desteğiyle yaşam süren 87 yaşındaki Ümmühani Dağcıoğlu'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sahip çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerince sabah evinden alınan Ümmühani nine, Gaziantep Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirilerek, tedavisi ve bakımı yapıldı.

BEN ÇOKTAN ÖLMÜŞTÜM
Huzurevi'nde tek kişilik odaya yerleştirilen Ümmühani nineyi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sohbet etti ve kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyledi. Erdoğan'ı arayarak bilgi veren Şahin, telefonu Ümmühani nineye uzattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda konuşan Dağcıoğlu, "Oğlum ben burada duramam. Bana harabe de olsa tek odalı bir ev verin yeter. Bana yapacağınız iyilik bu olur. Siz olmazsanız ben ölmüşüm. Ben sizin bastığınız toprağa kurban olurum" dedi.

BİR EV TEMİN EDİLECEK
Başkan Fatma Şahin, Ümmühani nineye çevresinden uzak olmayan bir yerde kendisine bir ev temin edileceğini ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız Ümmühani teyzenin durumundan haberdar olmuş, beni arayarak gerekenin yapılması konusunda talimat verdi. 'Ümmühani teyzemiz nasıl rahat edecekse öyle yapın' dedi. Kendisini birkaç gün burada misafir edeceğiz. Sonra çevresinden uzak olmayan bir yerde ev temin edip, teyzemizi buraya yerleştireceğiz. Kendisine her konuda desteğimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

KİMSESİZLERİN KİMSESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 yıl önce 'Biz kimsesizlerin kimsesi olacağız' dediğini hatırlatan Başkan Fatma Şahin, şöyle konuştu: "Bizim medeniyetimiz, inancımız yaşlılarımıza hizmet etmeyi, hürmet etmeyi emrediyor. Sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlayışıyla biz herkesi kucaklayarak devletin şefkatli yüzünü göstererek 15 yıldır bu yolculuktayız. Hamd olsun şartlarımız, imkanlarımız her yönden birinci sınıf. Ümmühani teyzemizin evine dönme arzusu var. Evindeki ortamını iyileştirecek şekilde düzenlemeleri yapacağız. Onların hayır duasıyla bugünlere geldik. Cumhurbaşkanımızın da bu konudaki hassasiyeti çok yüksek. Bakanlığım döneminde de 'Dokunamadığınız kimse kalmasın' talimatı vardı bize. Bugün de o hassasiyetle bizi aradı."
BİZE ULAŞIN