Cüzdanlarını aldılar ‘Tabi ki evet’ dediler

5 çiftin nikâhını kıyan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, referandumdaki düşüncelerini sordu, ‘Tabi ki evet’ cevabını aldı

Cüzdanlarını aldılar ‘Tabi ki evet’ dediler
Yıllardır evli olup resmi nikâhları olmayan çiftlerin aile cüzdanlarını teslim eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yeni nikâhları kıyılan ailelere ömür boyu mutluluklar diledi. Çiftlerin evlenme akdi ile olan birleşmeyi, sevgi, merhamet, huzur, ve karşılıklı hoşgörü üzerine bina etmesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan "Resmi nikâhlarını kıydığımız çiftlerimiz de birbirlerine karşı daima saygılı olsun" dedi.

HER ZAMAN EVET
Adana Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde kıyılan nikâh törenlerinin ilk konuğu 5 yıllık evli Sevgi-Semih Dalaman çiftiydi. Nikâh defterine imzayı attıktan sonra Başkan Mahmut Çelikcan'ın "Şimdiye kadar resmi nikâhınız yoktu. Artık evlilik cüzdanınız oldu. Peki 16 Nisan'daki referandumda kararınız ne?" sorusuna, Dalaman çifti, "Birbirimize de evet diyoruz, ülkemizin geleceği için de evet diyoruz" dediler. Türkiye'nin önünü açacak olan referanduma sayılı günler kaldığını ve 17 Nisan'da sandıklardan evet çıkmasıyla ülkemizin aydınlık yarınlara doğru daha hızlı ilerleyeceğini belirten Başkan Çelikcan "16 Nisan'da yapılacak olan referandumdan evet çıkmasıyla ülkemizdeki yargı, askeri ve bürokrat vesayeti sona erecektir diye konuştu.
BİZE ULAŞIN