Hayata bakış açım değişti

Gaziantep’te eve hapsolmaktan kurtulan engelli Ökkeş Faruk Masmas, “Akülü sandalyem sayesinde hayata bakış açım değişti, toplumda bir birey olduğumu hissediyorum” diye konuştu

Hayata bakış açım değişti
Gaziantep'te engellilerin, ellerine para sıkıştırılan ve başları eğik bir şekilde gezen insan olmaktan kurtulduğunu belirten engelli Ökkeş Faruk Masmas, "15 yıldır ortaya çıkıp, 'Ben de ülkenin vatandaşıyım, benim de haklarım var' diyebiliyorum. Bize bu imkanı sağlayan AK Parti Hükümeti'ne teşekkür ediyorum. Güçlü bir Türkiye için bizim oyumuz evet olacak" dedi.

HAYATIN HER ALANINDA
Henüz 2,5 yaşında geçirdiği çocuk felci hastalığı yüzünden engelli hale gelen 55 yaşındaki Ökkeş Faruk Masmas, bugüne kadar çok çile çektiğini belirterek, "AK Parti Hükümeti iktidara gelmeden önce evlerimize hapsolmuş durumdaydık. Ne elimizden tutan, ne haklarımızı teslim eden vardı. Şimdi öyle mi? Engelli vatandaşlar hayatın her alanında kendilerini gösteriyor" diye konuştu.

HASTANEYE GİTMEMİŞTİM
BAĞKUR emeklisi Ökkeş Faruk Masmas, akülü sandalyesi olmadığı için evden çıkamadığını, hastaneye gitmekte zorlandığını belirterek, "Rahatsızlanınca akülü aracım sayesinde hastaneye tek başına gittim. Zorlanmadan polikliniğe gidip tedavimi yaptırdım. İlaçlarımı alıp evime döndüm. Eskiden bunların hiçbiri yoktu. Hastaneye kucakta gelip gidiyordum" şeklinde konuştu. Kocasını tedavi için hastaneye götürdüklerinde kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini söyleyen ev hanımı 41 yaşında Hatice Masmas ise, "Kocamı taksi tutup hastaneye götürüyordum. Ama kimse yüzümüze bile bakmıyordu. İlaç kuyruğunda beklerken kocam rezil oluyordu. Şimdi bir telefon ediyoruz, ambulans kapımızda, gerektiğinde doktor bile evimize geliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN