Ayaş Göleti’nin açılışı yapıldı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ayaş Göleti’nin bir yılda bitirildiğini belirterek, Mersin’e toplam 97 su göletinin kazandırılacağını söyledi

Ayaş Göleti’nin açılışı yapıldı
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın destekleriyle Mersin'e kazandırılacak 97 göletten biri olan Erdemli Ayaş Göleti su tutmaya başladı. Yemişkumu Ayaş sahilinde yapılan törene Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, DSİ 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

97 GÖLET DAHA
Ayaş Göleti'nin yatırım programına alınmasından tamamlanmasına kadar geçen süreçte yapılan çalışmalara değinen Bakan Elvan, ilk etapta 33 olarak planlanan gölet sayısının 97'ye kadar çıktığını söyledi. Bakan Elvan, yatırımların takibi konusunda da büyük emeği geçen ve başarılı çalışmalar sergileyen Vali Özdemir Çakacak ile DSİ 6. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın'a teşekkür etti.

BARAJLAR YAPILIYOR
Esenpınar, Akpınar, Evdilek, Kargıcak ve Üçtepe göletlerinin de yatırım programına alındığını söyleyen Bakan Elvan, Sorgun Barajı'nın dolgu çalışmalarının devam ettiğini ve 2018 yılının ilk yarısında su verilmeye başlanmasının planlandığını ifade etti. Elvan, Aksıfat Barajı'nın inşaat seviyesinin yüzde 60 olduğunu; Karacaoğlan Göleti'nin de projelendirildiğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN