Çağ’ın hedefi global kalite

Globalde kaliteyi hem Çağ Koleji, hem de Çağ Üniversitesi için yakaladıklarını belirten Lütfi Bayboğan, “Kalitemizi daha ileriye taşımak için yatırımlarımıza devam ediyoruz” dedi

Çağ’ın hedefi global kalite
Çukurova'nın tek vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi'nden mezun olan gençlerin globalleşen dünyada doyurucu iş bulma şanslarının çok yüksek olduğu ve Çağ mezunların uluslararası şirketler tarafından tercih edildiği bildirildi. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, mezunların değişen iş dünyası koşullarına uyum sağlayabilecek düzeyde bir eğitim aldıklarını, üstün niteliklere sahip gençler olarak çalışma hayatındaki yerini aldığını söyledi.

KALİTELİ EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ
Üniversitenin eğitim kadrosunun oldukça güçlü ve profesyonellerden oluştuğunu vurgulayan Lütfi Bayboğan, "Öğrencilerimizi uluslararası standartlarda rekabet edecek güçte yetiştiriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, gelişen dünyanın teknolojik yapısının Çağ profesyonelliğiyle entegrasyonunu sağlamak ve globalde ilk 100 özel üniversite arasına girmektir. Üniversitemiz, dünya standartlarında spor kompleksleri, uluslararası markaları barındıran yiyecek içecek alanları, akademik donanımı ve 500 bin metrekarelik görkemli kampusuyla kaliteli eğitimin öncülerindendir" dedi.

BEYİN GÖÇÜ DURDU
Gerek bölgenin, gerekse ülkenin ekonomik koşullarına göre bölümler açan Çağ Üniversitesinde yetişen kalifiye elemanların ülkemize hizmet etmesiyle, beyin göçünün önüne geçildiğini söyleyen Lütfi Bayboğan, "Mezunlarımızın iş bulamama sorunu asla olmuyor. Üniversitemiz yaklaşık bin kişiyi istihdam ederek bölge ekonomisine büyük katkı koyuyor. Dünya standartlarında ve son derece güvenli kampusumuza eğitim alanında ciddi yatırımlar yapılıyor" diye konuştu. Çağ Üniversitesi'nde var olan Uzay Gözlem, Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne meteor (göktaşı) gözlemevi kurulduğunu belirten Bayboğan, "İstasyonda bulunan gözlem kameraları her gece gökyüzünde dört farklı yönü inceleyerek Mersin ili ve çevresindeki 120 bin kilometrekarelik alandan geçen parlak gökcisimlerini kayıt altına alıyor" dedi.

YÜZDE 100 BAŞARI
Lütfi Bayboğan, "30 yıllık eğitim tecrübesiyle Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından tüm seviyelerde (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi) akredite olan Çağ Koleji; uluslararası akademik kadrosu ve teknolojik altyapısıyla dünya standartlarında öğrenciler yetiştiriyor. Seçkin yetişen bu öğrencilerin üniversiteye yerleşme oranları ise yüzde yüze yakın. İngilizce eğitim sayesinde kazandıkları üniversitelerde hazırlık atlama sınavlarını başarıyla geçiyorlar" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN