Hükümlüler cezalarını çekerken hizmet üretiyor

Adana’da kursa giderek sertifika alan hükümlüler, 60 yıllık Verem Savaş Dispanseri binasının tadilatını yaparak boyayıp yeniledi

Hükümlüler cezalarını çekerken hizmet üretiyor
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde haklarında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilenler ile cezaları denetimli serbestlik tedbirine çevrilen hükümlüler, yaklaşık 60 yıllık olan Verem Savaş Dispanseri binasının tadilatını yaparak boyayıp yeniledi. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "Sertifikalı hükümlülerimiz, topluma kazandırma ve meslek edinmelerini sağlanması çerçevesinde kamuya yararlı işlerde çalışıyor" dedi.

KURSA GİTTİLER
Hükümlülerin kişisel becerilerini geliştirmeleri, topluma kazandırılması, istihdam sağlanmasına yönelik çalışmalar yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İŞ-KUR desteğiyle 50 hükümlünün 'inşaat boyacılığı kursu' alması sağlandı. Sertifikalı meslek sahibi olan hükümlülerden 6'sı, Dr. Ali Menteşoğlu Verem Savaş Dispanseri binasını yeniledi. 6 hükümlü, bir hafta boyunca binanın içindeki tüm oda ve birimlerin boyaları ile sıvası dökülen duvarların tadilatını yaptı. Hükümlüler bu sayede cezalarını çekerken bir yandan da kamu hizmeti görevi yaptı.
BİZE ULAŞIN