Okullarda Vali denetimi

Vali Mahmut Demirtaş, Seyhan ve Yüreğir İlçelerinde inşaatı devam eden ve yeni yapılacak okul alanlarında incelemede bulundu. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı

Okullarda Vali denetimi
Beraberinde Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile birlikte Seyhan ve Yüreğir'de inşaatı devam eden okullarda inceleme yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yeni yapılacak okul alanlarını da gezdi. İlk olarak Şehit Bora Süelkan Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezen Vali Demirtaş, yeni okul yapılacak alanla ilgili Milli Eğitim yetkililerinden bilgi aldı.

YENİ OKULLAR YAPILACAK
Adana'da en büyük yatırımın eğitime olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, "Öğrencilerimizin daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almaları konusunda bölgenin ihtiyacına uygun yeni okullar yapmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi. Bölgedeki okullara da giden Vali Demirtaş, sınıfları gezip öğrencilerle sohbet etti. Okul yöneticileriyle de görüşen Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için herkesin üzerine düşen görevi yapmasını istedi.

ÖĞRENCİLERİN COŞKUSU
Yüreğir'de Karşıyaka Orhan Çobanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yüreğir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde incelemede bulun Vali Demirtaş, yeni yapılacak olan okulların bölgeye çok önemli katkıları olacağını dile getirerek, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha donanımlı olmaları konusunda, onları hazırlayacak olan eğitim yuvalarımızı bilgi teknolojileri ile donatacağımız, yeni okullarımızı çok yakında bölgemize kavuşturacağız" dedi. Demirtaş, Mahıpeyker-Fatma Bağcivan Anaokulu'nda minik öğrencilerin coşkusuna ortak oldu.
BİZE ULAŞIN