İmkansızı başardılar

Aylık 800 lira bütçe ile bu sezon şampiyon olup Kadınlar Voleybol 3. Ligi’ne çıkan Adana Voleybol Spor Kulübü yaşadığı imkansızlıklarla imkansızı başardı

İmkansızı başardılar
Adana Voleybol Spor Kulübü bu sezon Kadınlar Voleybol Bölgesel Ligi'nde rakipleri kadar, sıkıntılarla, sorunlarla ve sahipsizlikle de mücadele ederek şampiyonluğu elde etti ve Kadınlar Voleybol 3. Ligi'nin yolunu tuttu. Oyuncuların tamamının gönüllü olarak forma giydiği takım aylık 800 liralık bütçesiyle adeta imkansızı başardı.

TEK KURUŞ ALMADILAR
2011 yılında kulüp başkanı ve antrenörü Zülfikar Burunsuz tarafından kurulan takım, kulüp binası ve antrenman sahası olmadığı için sürekli sıkıntılarla boğuştu. Kent merkezindeki okul spor salonlarında antrenman yapan Adana Voleybol Spor Kulübü'nde tek kuruş almadan forma giyen voleybolcular bu sezon en anlamlı şampiyonluğu kazandı.

KIZLARI DA FORMA GİYDİ
Burunsuz'un iki kızı Hayriye ve Melis de takımda forma giyerek babalarına destek oldu. Ligi birinci olarak bitiren kulüp, 8 takımın katıldığı grup müsabakalarında da finale çıkarak şampiyonluğu Adana'ya getirdi. 6 yılda ikinci kez şampiyonluk heyecanını yaşadıklarını belirten Zülfikar Burunsuz, "Bu yıl imkansızlıklarla imkansızı başardık. Oyuncularımla gurur duyuyorum" dedi.

BİZE DESTEK OLUN
Kendilerine okullarının spor salonunu her fırsatta açan Sabancı Teknik Meslek Lisesi Müdürü Kezban Oymakçıer'e teşekkür eden teknik adam Zülfikar Burunsuz, "Şimdi Adana'nın üçüncü ligdeki tek temsilcisi olarak işimizin kolay olmadığını biliyoruz. Kulübümüze destek istiyoruz. Neden Adana'nın birinci ligde bir kulübü olmasın?" diye konuştu.

GÖNÜLLÜLER ORDUSU
Adana Voleybol Spor Kulübü'nün kendi imkanları ile ayakta duran bir kulüp olduğunu belirten Burunsuz, "Oyuncularımın hepsi gönüllü olarak forma giyiyor, kızlarım kulüp yaşasın diye voleybola yöneldi. Kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla bu duruma geldik. Rakiplerle, parasızlıkla, sorunlarla, sıkıntılarla mücadele ettik ve şampiyon olduk" dedi.
BİZE ULAŞIN