Mezitli Belediyesi gözünü yeşile dikti

CHP’li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Fatih Mahallesi sakinlerinin 30 yıldır nefes aldığı Fatih Parkı’nı yıkıp yerine kültür merkezi yapmak istiyor

Mezitli Belediyesi gözünü yeşile dikti
Mersin'de Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Fatih Mahallesi içerisindeki 30 yıllık Fatih Parkı'nı yıkıp kültür merkezi yapacak. Çocukların tek oyun alanı olan, genciyle yaşlısıyla herkesin dinleneceği güzel bir yaşam alanı olan 8 dönümlü Fatih Parkı'nın yok olmasını istemeyen vatandaşlar, CHP'li belediyeye tepki gösteriyor. İlçenin çoğu yerinde bozuk yolların yapılmaması ve moloz yığınlarının kaldırılmamasından şikayetçi olan vatandaşlar şimdi de bölgedeki en eski ve en büyük yeşil alanın yok edilmek istenmesine karşı. Fatih Parkı'nın kültür merkezi olmasına izin vermeyeceklerini söyleyen vatandalar, "Burası bizim nefes aldığımız yer. Yok olursa nefes alamaz hale geliriz. Gidip başka yer bulsunlar" dediler.

30 YILLIK PARK
Fatih Parkı'nın 30 yıllık bir geçmişi olduğunu anlatan Fahri Akça (56), "Burası 8 dönüm alanlık bir yeşil alan. Buraya göz diken CHP'li Başkan Neşet Tarhan kültür merkezi yapmak istiyor. Denizin kenarındaki, muhteşem yeşilliğiyle ilçeyi güzelleştiren Fatih Parkı nasıl yok edilir? Bu insanlar nerede dinlenecek, nerede yürüyecek? Yaşlılarımız var onlar yolun karşısına geçemiyor" diye konuştu.

"BETON YIĞINI OLMASIN"
Mezitli ilçesinin beton yığınına dönmesini istemediklerini kaydeden Mükerrem Aytekin (68) ise "Biz burada kültür merkezi istemiyoruz. Burası bizim en güzel yeşil alanlarımızdan, bunu bize çok görmesinler. Biz hasta ve yaşlı insanlarız, yolun karşısına geçemiyoruz. Burayı yok ederlerse bizi de yok ederler. İlçemiz beton yığınına dönüşmesin. Bu yeşil alanları yıkmak kolay, yapmak zor" dedi.

"NEFES ALDIĞIMIZ YER"
Genç yaşlı herkesin gezdiği, dinlendiği ve huzur bulduğu Fatih Parkı'nın yıkılmasına izin vermeyeceğini kaydeden Hatice Akkurt (53) "Yazıktır, bu park yıkılmasın. İnsanların nefes aldıkları bir yer burası, başka nefes alacak yerimiz yok. Kültür Merkezi yapılmasına karşı değiliz ama insanların nefes aldığı bir parkın da yok edilmesine izin vermeyiz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN