Ercan ATALAY: 23 Nisan Çocuk Bayramı

Özgüveni yüksek, kendini ifade edebilen, spora ve sanata ilgi duyan çocuklar yetiştirmeliyiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk kez kapılarını açtığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara armağan etti.23 Nisan 1920, ilk Büyük Millet Meclisimizin toplandığı gündür. 23 Nisan, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Bu gün milli egemenlik bayramımızdır.
Bu dünyada en masum ve koşulsuz seven, belki de farkındalığı en yüksek, dürüst olan kişiler çocuklardır. Onlar geleceğimiz, çünkü ne ekersek onu biçeriz.
Çocukluğumuzda yaşadığımız ufacık olumsuzluklar bile yetişkinliğimizde anlayamasak da bizi etkileyebiliyor ve yönlendirebiliyor. Çocuklar hep gülmeli, korkmamalı ki güvenli yetişkinler olabilsinler.
İnsan yetiştirmek gerçekten bir sanattır. Hızla değişen dünyada üzerine titrememiz gereken yavrularımızı, özgüveni yüksek, kendini ifade edebilen, spora ve sanata ilgi duyan, okuyan, dünyadaki gelişmeleri bilen, entelektüel olarak gelişmiş, donanımlı bir dünya insanı olması kadar, ülkesini seven, değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirebilmeliyiz.
En önemlisi de kalplerine sevgi tomurcukları ekmeliyiz. Ailesine, vatanına, dinine bağlı çocuklar, yeni nesiller ile Atatürk'ümüzün emanet ettiği Cumhuriyete sahip bireyler olarak, gururla bayrağımızı dalgalandırmaya devam edecekler.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayram çocuklarımıza kutlu mutlu olsun. En güzel çağını yaşayan çocukluklarımızın bu günlerini bayram şöleni içerisinde yaşatabilmek dileğiyle.
BİZE ULAŞIN