Uyumlu bir ekiple zafere ulaşıldı

Referandumda çok iyi bir performans sergileyerek güçlü oranda evet oyu alan şehirlerden Gaziantep, Niğde ve Osmaniye’de belediye ve teşkilatlar uyumlu çalışma ile başarıyı yakaladı

Uyumlu bir ekiple zafere ulaşıldı
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oylandığı anayasa değişikliği referandumunda Gaziantep yüzde 62,45, Niğde yüzde 59,79, Osmaniye de yüzde 57,84 oranında 'evet' diyerek güçlü Türkiye'nin mimarları arasında yer aldı. Başarının gelmesinde ekip çalışmasının önemine vurgu yapan teşkilat ve belediye başkanları, "Siyasi ayrım yapmadan herkesin gönlüne girip referandumun bir beka meselesi olduğunu anlattık ve milletimiz geleceği adına tercih yaptı" dediler. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletin aydınlık yarınlar için kararını sandıkta en iyi şekilde verdiğini söyledi. Şahin, "Ülkemize bahar gelmiştir. En kötüsü geride kaldı. En karanlık dönemi geçirdik. Sandıktan istiklal, istikbal ve istikrar çıkmıştır ve bütün dünyaya çok net bir mesaj verdik. Bunu birlikte başarmanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz. Güzel bir gelecek bizi bekliyor, gelecek bizimdir" dedi. Başkan şahin, "Uyumlu bir takım çalışması, iyi bir planlama, iyi bir takip ve iyi bir koordinasyon başarıyı getirdi. Seçim stratejidir. 15 yıldır biz bunu yapıyoruz. Bakanımız, parti genel sekreterimiz, teşkilatımızla sonuca gidecek şekilde çalıştık. Uyumlu bir ekiple zafere inandığınızda, halk zaten size güveniyor ve umuda, güvene oy veriyor. Güvendiğinin bu takım, bu ekip, bu lider olduğunu biliyor ve son kararını veriyor!" şeklinde konuştu.

İSTİKRAR İSTEDİ
Osmaniye'de yüzde 57.84 oy oranı ile milletin istikrardan yana tavır aldığını belirten Belediye Başkanı Kara Kara, "Bu oylamada milletimizi istikrarı, huzuru, güçlü bir Türkiye'yi istedi. Biz kampanya boyunca tüm ekibimizle birlikte ilçe, köy, mahalle, sokak bırakmadık, vatandaşımıza ulaştık. Onlara güçlü bir Türkiye için yapılması gerekenleri anlattık. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin görüş ve düşüncelerinin ne olduğunu gösterdik. Milletimiz de bize inandı ve başarıyı getiren evet oyları ile sandıkları patlattı. Bugünden itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş yolunda çalışmalar başlayacak. Biz de belediye olarak Osmaniye halkına en güzel ve en devasa projeleri kazandırmaya devam edeceğiz. Genel başkanımız Devlet Bahçeli Bey'in emirleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI:
60 günlük yoğun bir çalışma temposu ile sahada iyi mücadele ettiklerini söyleyen AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci de, "Bu süreçte vekillerimizden belediye başkanlarımıza, yöneticilerimizden tüm üyelerimize, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza kadar herkes çok iyi çalıştı. Arkadaşlarımız çalmadık kapı bırakmadılar. Hepimiz sahadaydık, gece gündüz çalıştık. Zafer Türkiye'nin zaferidir" dedi.

HERKESE DOKUNDUK
Niğde Belediye başkanı Faruk Akdoğan referandumda alınan yüzde 59,79 evet oylarının tesadüf olmadığını belirterek, "İki ay boyunca kent merkezinde, ilçelerde, köylerde, mahallelerde dokunmadığımız, sohbet etmediğimiz insan kalmadı. Böylesine ıcak temas olunca başarı da kendiliğinden geldi. Niğdeliler, güçlü Türkiye için evet oyu kullnadı. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

KAPI KAPI GEZDİK
AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, "Referandum öncesi çok iyi bir koordinasyonla Niğde'nin tüm ilçe, köy ve kasabalarını karış karış, kapı kapı dolaştık. Anayasa değişikliği ile ilgili 18 maddeyi en iyi şekilde anlattık. Çalışmalarımızda milletvekillerimiz de sürekli bizimle beraberdi. Siyasi görüş ayrımı yapmadan toplumun her kesimi ile kucaklaştık. Türkiye'de belki ilk kez çocuklar için özel olarak hazırlattığımız 'EVET Çocuk Şekerleri' yaptırıp gittiğimiz her yerde onlara dağıttık. Önemli olan toplumun çocuk, genç, yaşlı her kesimi ile kucaklaşmaktı ve biz bunu Niğde'de başardık" dedi.
BİZE ULAŞIN