İş dünyası: Artık kenetlenme vakti

İş dünyası: Artık kenetlenme vakti
Türkiye'nin karanlıktan aydınlığa geçişi olarak adlandırılan anayasa değişikliği referandumunda yüzde 51,4'ün oyla 'evet'in kabul görmesi Mersin iş dünyasını sevindirdi. İstikrarın sürekli hale gelmesi nedeniyle mutlu olduklarını dile getiren Mersinli işadamları, "İstikrar sayesinde ekonomi güçlenecek, yatırımlar artacak. Türkiye için artık birlik ve beraberlik olma günü" dedi.

YARINA ODAKLANMALI
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, "Milli irade tecelli etmiş ve milletimiz iradesiyle tercihini yapmıştır. Ülkemize hayırlı olsun. Referandum sonucunda devletteki çarkların hızlanmasını ve bunun özel sektöre olumlu yansımasını bekliyoruz. Artık yarına odaklanmalı, ortak bir vizyon ve hedef etrafında toplumu birleştirip geleceğe birlikte yürümeliyiz" diye konuştu.

GELECEĞE SAHİP ÇIKTI
MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Hakan Kayacı, "Milletimiz vatandaşlık görevini yaparak sandığa gitmiş ve ülkesi için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullanmıştır. Sandıktan hangi karar çıkarsa çıksın, bu karar milletimizin kararı olacaktı. 17 Nisan 2017 tarihi yepyeni bir başlangıç olmuştur. Bu sonuçların tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıkmış, istikrar ve güven için sistem değişikliğine 'evet' demiştir. Milletimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"ÇOK ÇALIŞMALIYIZ"
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, artık yatırıma, üretime, istihdama, güçlü ekonomiye odaklanmak gerektiğini vurgulayarak, "Referandumlar tüm dünyada demokrasilerin vazgeçilemez bir parçası. Halkımız demokratik hakkını kullanarak yoğun bir katılım ile sandık başına gitmiştir. Bu demokrasimiz açısından oldukça güzel bir gelişmedir. Artık sanayi sektörü olarak referandumu geride bırakarak çok çalışmamız gerekiyor. Yatırımlar devam etmeli, istihdam oranları artmalı, güçlü bir ekonomi için çalışmalarımıza hız kazandırmalıyız" dedi.

ŞİMDİ İŞ YAPMA VAKTİ
MERYAP Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Ekinci ise şöyle konuştu: Referandum sonucunun 80 milyon Türkiye vatandaşı için hayırlı olmasını diliyorum. Halkımız, dünyadaki bütün şer odakları birleşip Türkiye'ye saldırmasına rağmen, birlik olup demokrasisine sahip çıktı ve yeni sivil bir anayasa değişikliğini onayladı. Burada yüzeysel rakamlardan çok 'evet'in çıkması önemliydi. Bundan sonra iş yapmanın vakti, 80 milyonun kucaklaşma vakti.
BİZE ULAŞIN