‘Sanık kardeşime şiddet uygulardı’

Eşi Ümmihan Kılıç’ı ‘Kendisini vurdu’ diye hastaneye götürüp, hüngür hüngür ağlayan kocanın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, keşif yapılmasına karar verdi

‘Sanık kardeşime şiddet uygulardı’
Adana'da başka bir kadınla ilişkisi olduğu için kendisinden boşanmak isteyen karısı Ümmühan Kılıç'ı (46) tabanca ile öldürdüğü ileri sürülen Ahmet Kılıç'ın "Kasten öldürme" suçlarından müebbet hapis istemi ile yargılanmasına devam edildi. Öldürülen kadının kardeşi, "Sanık, Ümmühan'a şiddet uygulardı. Hakaret ederdi. Şikayetçiyiz" dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, olayın oluş biçiminin tespiti için keşif yapılmasını kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.
Olay, 6 Kasım 2017 tarihinde Yüreğir ilçesi Tahsilli Mahallesi'nde meydana gelmişti. 3 çocuk annesi Ümmühan Kılıç, eşine ait ruhsatsız tabanca ile sol göğsünden vurulmuş şekilde hastaneye getirilmişti. Talihsiz kadın kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti. Eşinin intihar ettiğini söyleyen koca, ağlamıştı. Gözaltına alınırken de, "Karım can çekişiyor, siz beni götürmek istiyorsunuz" diye polislere tepki göstermiş, daha sonra suçunu itiraf etmişti.
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 2'inci duruşmaya katılan öldürülen kadının ağabeyi Hasan Kömürcü, "Sanık, kız kardeşime şiddet uygular, hakaret ederdi. Ağza gelmeyecek laflar söylerdi. Biz her şeye boyun eğdik" derken, Ahmet Kömürcü de olay günü kız kardeşinin kendisini telefonla aradığını belirterek, "Bana diğer kadını kastederek 'Bu sorunu halledin' dedi. Biz Adana'ya gelirken öldürmüş" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN