Hassa-Dörtyol Tüneli ile bölge denize bağlanacak

GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Hassa-Dörtyol Tüneli’nin yatırım programına alındığını bildirdi

Hassa-Dörtyol Tüneli ile bölge denize bağlanacak
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) öncülüğünde yürütülen 'Hassa-Dörtyol Tünel Projesi' kapsamında önemli bir adım atıldı. Gaziantep ve bölge sanayisinin İskenderun Limanı'na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak Hassa-Dörtyol Tünel Projesinin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığı bildirildi.

MALİYET TASARRUFU
Birbiriyle bağlantılı 4 ayrı tünelin bulunduğu projenin ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte İskenderun Limanı'na ulaşım mesafesi Polateli-Şahinbey OSB'den 80 kilometreye, Gaziantep OSB'den ise yaklaşık 110 kilometreye düşecek. Yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturacak tünel projesi, tüm bölgenin ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı'na ulaştırarak ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak.

ERDOĞAN MÜJDELEMİŞTİ
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, "Bu gelişme proje açısından oldukça önemlidir. Bundan sonraki sürecin de hızlı bir şekilde ilerleyeceğini umuyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep ziyareti sırasında müjdeyi verdiğini anımsatan Konukoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

DENİZE BAĞLANACAK
Tünel projesi yapımına gelecek yıl başlanmasını beklediklerini belirten Konukoğlu, en kısa zamanda tamamlanarak hizmete sunulmasının hedeflendiğini kaydetti. Konukoğlu, "Proje ile Gaziantep-Mersin Limanı arasındaki 270 kilometrelik mesafe, Gaziantepİskenderun Limanı ile 110 kilometreye inecek. Polateli-Şahinbey OSB'den limana uzaklık ise 80 kilometre olacak. Hem zaman hem de maliyetler açısından büyük avantaj sağlanacak" dedi.
BİZE ULAŞIN