Baro başkanı Bağcı Başsavcıya taktı

Hakkında iki kez tutuklama isteyen terör savcısı Necati Kazak’tan sonra Başsavcı İlker Yazıcı’yı ile uğraşmaya başlayan Baro Başkanı Vahit Bağcı’nın tavrı büyük tepki görüyor

Baro başkanı Bağcı Başsavcıya taktı
Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında aralarında By Lock kullandığı tespit edilen 7 avukatın verdiği ifadeler ışığında hakkında FETÖ örgütüne üye olma suçlarından hakkında işlem yapılan ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile salıverilen Baro Başkanı Vahit Bağcı'nın şimdi de Başsavcı İlker Yazıcı'yı hedef seçti.

BAŞSAVCI HAKKINDA SÖZLER
Başsavcılık, adliye binasının oto parkının ihtiyaca karşılık vermemesi üzerine bir karar alarak otoparktan sadece adli personelin araçlarının kullanılmasını istedi. Avukatların araçlarının otoparka alınması Baro Başkanı Vahit Bağcı'yı çılgına çevirdi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki kişisel hesabından veryansın eden Başkan Bağcı, Başsavcı hakkında şikayetçi olacağını öne sürdü.

"GEREKEN YAPILACAKTIR"
Başkan Bağcı şunları yazdı: Çok kıymetli meslektaşlarım, adliyenin açıldığı tarihten bugüne kadar avukat otoparkı olarak kullanılan alan Başsavcı İlker Yazıcı'nın talimatı ile avukatlara kapatılmıştır. Bu kararın altında yatan sebepler bilinmektedir. Şahsım nezdinde tüm meslektaşlarım cezalandırılma yoluna gidilmektedir. Bakanlık yetkililerinden randevu alınmış olup, gereken yapılacaktır"

KENDİNİ GİZLEMİŞ
FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla iki kez tutuklanması istenen ve haftada üç gün adliyeye giderek imza atan Baro Başkanı Bağcı'nın kendini gizlemek için 15 Temmuz sonrası tutulan demokrasi nöbetlerinde boy gösterdiği ve meydanlarda çektirdiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesindeki hesabında paylaştığı ortaya çıktı. Bu resimleri görenler, "Baro Başkanı FETÖ üyesi olmaktan yargılanıyor, sırf kendini gizlemek için meydanlara çıkmış ama kimseyi kandıramaz" dediler.
BİZE ULAŞIN