Potaya darbe

ASKİspor kadın basketbol takımı zor günler geçiriyor. Transfer taksitleri ödenmeyen yabancı oyuncular sezon bitmeden kenti terk etti. Diğerleri de 5 aydır maaş alamıyor

Potaya darbe
Adana Büyükşehir Belediyesi spora darbe vurmaya devam ediyor. Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Adana Büyükşehir Belediyespor'da transfer ücretlerini ödemeyerek futbolcuları isyan noktasına getiren Büyükşehir, yeşil sahalardan sonra salon sporlarını da darbe indirdi. Aldığı kredilerle Adana'yı her geçen gün borç batağına sürükleyen Büyükşehir, şimdi de Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Sporlu oyuncuların umudunu tüketti. Tranfer taksitlerini alamayan 5 yabancı oyuncu, sezon bitmeden takımdan ayrıldı. Diğer oyuncuların da 5 aydır maaşlarının ödenmediği ve takımda büyük huzursuzluk olduğu belirtildi. Lige milyonluk bütçeler, büyük hedeflerle başlayan Adana ASKİ Spor Kulübü son zamanlarda yaşadığı parasızlık nedeniyle adeta can çekişiyor. Mavibeyazlı takımın yabancıları Avery Rochelle Warley, Alexandrıa Marıe Bentley ve Alysha Clark transfer taksitlerini aylardır alamadıkları için sezon bitmeden takımdan ayrılarak ülkelerine döndü. Yerli oyuncuların da yaklaşık beş aydır paralarını alamadığı, yöneticilerin basketbolculara sürekli olarak ödeme için gün verdiği bildirildi.

YETERİNCE SABRETTİK
Mavi-beyazlı sporcular, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, "Bugüne kadar her zaman Büyükşehir Belediyesi'ne borç veren bir kurum olan ASKİ, şimdi bünyesindeki spor kulubüne para ödeyemiyor. Biz yeterince sabrettik. Yabancılar kaçtı. Sıra yerlilerde" dediler.

Geçtiğimiz sezon kümede kalmayı son maçta garantileyen Adana ASKİ Spor bu yıl play-off oynama şansı varken yabancı ve yerli oyuncular ödenmemesi yüzünden bu şansını yitirdiği anlaşıldı.
BİZE ULAŞIN