Vahşi cinayete ömür boyu hapis

Adana’da ilişkiye girmek istemeyen kadını boğduktan sonra parçalara ayırıp çöp bidonlarına attığı iddia edilen sanık ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi

Vahşi cinayete ömür boyu hapis
Adana'da öldürüldükten sonra kesilen kol ve bacağı katı atık bertaraf tesisinde bulunan Songül Erçil'in (27) katil zanlısı Fatih Karaman (37) "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Mahkeme, sanık hakkında iyi hal indirimi de uygulamadı. Tecavüz iddiasını kabul etmeyen sanık, kadının milli duygularıyla oynadığını ileri sürerek, "Önce boğdum, kesip parçalara ayırdıktan sonra çöpe attım" dedi. Sarıçam ilçesindeki katı atık bertaraf tesisinde 2016 yılı Aralık ayında bulunan kesik kol ve bacağın iki çocuk annesi 27 yaşındaki Songül Erçil'e ait olduğu belirlendi. Cinayeti kendisiyle ilişkiye girmediği için işlediği belirlenen Fatih Karaman, Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada kendini söyle savundu: "Televizyondaki şehit haberi için tartıştık. Askere hakaret edince kan beynime sıçradı. 10 dakika boğazını sıktım. Soluğu kesilince rakı içmeye devam ettim. 1 saat sonra Tuvalette önce boğazını kestim. Sonra da bıçakla parçalara ayırıp çöpe attım. Canavarca hisle öldürdüğümü kabul ediyorum. Tecavüz iddiası doğru değil. Öyle olsaydı teslim olmazdım. Önemli olan bu tarafta değil, Allaha hesap vermek. Pişmanım. Söyledikleri kanıma dokundu."

YALAN SÖYLÜYOR
Öldürülen kadının ağabeyi Oğuzhan Erçil ise sanığın yalan söylediğini belirterek, "Kocası uyuşturucuya alıştırmış, sokaklara düşmüş. Ağzı var dili yok bir kızdı. Tecavüz edip, öldürdüğünü anlaşılmasın diye de parçalara ayırdığını düşünüyorum. Biz PKK'lı değiliz. İnançlı bir aileyiz. En ağır şekilde cezalandırılsın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN