Çocuk bayramında Yusuf’u güldürelim

Mersin’de doğuştan ‘goldenhar’ hastası olan ve yüzünün sol tarafındaki organları bulunmayan 4 yaşındaki Yusuf Doğdu, okula başlamadan yüzünün normal hale gelmesini istiyor

Çocuk bayramında Yusuf’u güldürelim
Mersin'de yaşayan Doğdu ailesinin en küçük ferdi Yusuf Doğdu (4), 'goldenhar' hastası olarak dünyaya geldi. Hastalık nedeniyle vücudunun sol organları olmayan Yusuf, daha 1,5 yaşındayken kalp ameliyatı geçirerek yaşama tutundu. Sol tarafındaki organları bulunmayan ve bunun için bir dizi ameliyat geçirmesi gerektiği bildirilen küçük Yusuf, "Hayırseverler yardım etse, okula başlamadan yüzümün sol tarafı da olsa çok mutlu olurdum" dedi. Yusuf'un ameliyatı için 37 bin 500 lira gerekli.

AĞIR KALP AMELİYATI
Mezitli ilçesi 75. Yıl Mahallesi Gurbetçiler Sitesi'nde oturan asgari ücretli Bülent ve eşi hasret Doğdu'nun üç çocuğu bulunuyor. İki çocuğu Bekir Tuğra ile Makbule Irmak'ın normal doğduğunu söyleyen Bülent Doğdu, "Ama küçük oğlum doğuştan goldenhar hastası olarak dünyaya geldi. Vücudunun sol tarafında hiçbir organ yok. Daha 1,5 yaşındaki iken ağır bir kalp ameliyatı geçirdi. Şimdi sağlıklı. Sıra olmayan organlarının ameliyatla yerine getirilmesinde" dedi. Öncelikle sol gözü için ameliyat olması gerektiğini vurgulayan baba Bülent Doğdu, "Oğlum normal görünüme kavuşması için bir dizi ameliyat olması gerekti. Üniversite hastanelerine gittim ama bu ameliyatın sadece özel hastanelerde yapıldığını söylediler. BİMER'e yazdım. Mezitli Kaymakamlığı bana 2 bin 500 lira yardım yaptı. Sonra bir hayırsever de 5 bin lira gönderdi. Tüm ameliyatlarının olması için 37 bin 500 lira gerekli. Eğer bu sağlanırsa ailece yüzümüz gülecek" diye konuştu.

"SAĞLIKLI GÖRÜNSÜN"
Anne Hasret Doğdu (27) hayırseverlerin yardımına ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Ameliyatlar için 37 bin 500 liraya ihtiyacımız var. Oğlum da arkadaşları gibi, ablası, abisi gibi sağlıklı görünsün istiyorum. İlerleyen yaşlarda yaşamında zorluk çıkmaması için bu ameliyatlar çok önemli. Yusuf'umun gülmesi için hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum" dedi. Küçük Yusuf da kardeşleri gibi görünmek istediğini söyleyerek yardım istedi.
BİZE ULAŞIN