Suudi Arabistanlı hasta Çukurova’ya gelecek

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Kral Fahd Hastanesi’nin başhekimi Prof. Dr. Hasan Shacfe, işbirliği için Çukurova bölgesindeki hastaneleri ziyaret ediyor

Suudi Arabistanlı hasta Çukurova’ya gelecek
Son 10 yıldır sağlık turizmi için önemli adımların atıldığı Çukurova bölgesine Ortadoğu'dan gelen hasta sayısını artıracak yeni bir gelişme yaşanıyor. Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Fahd Hastanesi'nin başhekimi Prof. Dr. Hasan Shacfe, işbirliği için Çukurova bölgesindeki hastaneleri ziyaret ediyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Prof. Dr. Hasan Shacfe, Medical Park Tarsus Hastanesi ziyaretinde "Çukurova İstanbul'dan daha cazip" dedi.

AYRINTILI BİLGİ ALDI
Prof. Dr. Hasan Shacfe, kendilerinin yetersiz kaldığı durumlarda hastaları Adana ve Mersin'e sevk etmek istediklerini, bunun için de hangi hastanede hangi imkanların olduğunu görmek için bir süreliğine bölgede olduğunu söyledi. Prof. Dr. Shacfe, "Gittiğim hastanelerin hekim ve diğer sağlık kadroları, altyapıları, deneyimleri gayet iyi. Hepsinde ilgiyle karşılandık. Bundan sonraki süreçte de Adana ve Mersin hastanelerinin yöneticilerini Suudi Arabistan'a bekliyoruz" dedi.

HER YÖNDEN AVANTAJLI
Çukurova bölgesinin kendileri açısından hasta sevki için çok cazip olduğunu belirten Prof. Dr. Hasan Shacfe şöyle konuştu: Adana ve Mersin'in ülkemize mesafe avantajı var. Ayrıca kültürel yakınlık büyük avantaj. Diğer yandan bölgeye tedavi için gelen kişiler ve yakınlarının birçok tarihi ve turistik yeri birkaç gün içinde gezebilmeleri mümkün. Türkiye'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri olan İstanbul da Ortadoğulu hastalar için bir alternatif. Ama İstanbul'da hem sağlık hizmetleri biraz daha maliyetli, hem mesafe daha fazla, hem de hastaları ve yakınlarını rahatsız eden trafik gibi bazı sorunlar var.
BİZE ULAŞIN