Yusuf’u öldüren 4 kişi tutuklandı

Dondurma almaya giderken magandaların kurşunlarına hedef olan Yusuf Atmaca’nın ölümü ile ilgili gözaltına alınan 7 kişiden 4 ‘ü tutuklandı

Yusuf’u öldüren 4 kişi tutuklandı
Adana'da merkez Yüreğir ilçesine bağlı Özgür Mahallesi Kadife Caddesi'nde meydana gelen olayda, birbirlerine ateş açarak annesine ve kendisine dondurma almaya giden 10 yaşındaki Yusuf Atmaca'nın ölümüne neden olan 7 kişi adliyeye sevk edildi. Magandaların ateş açması sonucu yaşamını yitiren Yusuf Atmaca'nın babası Mehmet Atmaca'nın 10 yıl önce elektrik çarpması nedeniyle ruh sağlığını kaybettiği, 5 yıl önce de ablasının otomobil çarpması sonucu yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

ORTADA KALDI
Can ve Bülbül aileleri sokakta karşılaşınca sözlü tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine iki taraf, birbirlerine tabanca ve av tüfekleriyle ateş etti. O sırada dondurma almak için bakkala giden Yusuf Atmaca, çatışmanın ortasında kalınca bir av tüfeğinden çıkan saçmalarla sırtından yaralandı. Hastaneye kaldırılan talihsiz çocuk kurtarılamadı. Olaydan sonra cinayet masası ekipleri yaptıkları operasyonla küçük Yusuf'un ölümüne neden olan Ensari Can, Murat Can, Ahmet Bülbül, Mehmet Bülbül, Mustafa Bülbül, Sabri Bülbül ile Emre Bektaş'ı gözaltına aldı. Olayda kullanılan pompalı tüfek ile tabancalar ele geçirildi. Küçük Yusuf'un ölümüne neden olan silahı Murat Can'ın kullandığı iddia edildi.
BİZE ULAŞIN