Genç haltercinin şok ölümü üzdü

Kalp büyümesi olduğu için halteri bırakan 16 yaşındaki Aysu Mantaşoğlu, balık yedi, süt içti ve kalp ilaçlarını aldı. Daha sonra aniden fenalaşan genç kız kurtarılamadı

Genç haltercinin şok ölümü üzdü
Adana'da 16 yaşındaki Aysu Mantaşoğlu, 'kalp büyümesi' nedeniyle halteri bırakmak zorunda kaldı. Önceki gün akşam yemeğinde balık yiyen Aysu bir süre sonra süt içti. Yatma vaktine doğru ilaçlarını içen genç kız aniden fenalaştı. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Mantaşoğlu, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. 3 çocuğundan en büyüğünü toprağa veren anne Nazlı Mantaşoğlu, "Güzel kızım beni bırakıp nereye gidiyorsun. Canım kızım kalk evimize gidelim" diye ağıt yaktı.

KURTARILAMADI
Eskişehir'de Eğitimciler Spor Lisesi'nde okuyan ve aynı zamanda da Isparta Halter Bölge Spor'un da formasını giyen Aysu Mantaşoğlu, kalp büyümesi nedeniyle halteri bırakmak zorunda kaldı. Adana'nın merkez ilçesi Yüreğir'e bağlı Remzi Oğuz Arık Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan genç kız, akşam yemeğinde ailesiyle birlikte balık yedi. Bir süre sonra bir bardak süt içen genç kız, sürekli kullandığı ilaçlarını içtikten sonra yatmaya gitti ancak fenalaştı. Aysu'nun yere yığıldığını gören ailesi hemen 112 Acil Servis'i aradı. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç kız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aysu'nun beklenmedik ölümü ailesini şoka soktu. Genç kızın cesedi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Mantaşoğlu'nun yapılan ön otopsisinde zehirlendiği belirlendi. Genç kız Buruk Mezarlığında toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN