Giriş ücretsiz olunca 90 bin ziyaretçi geldi

23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle girişlerin ücretsiz olduğu Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni bir günde 90 bin kişi ziyaret etti

Giriş ücretsiz olunca 90 bin ziyaretçi geldi
Gaziantep Hayvanat Bahçesi, girişlerin ücretsiz yapıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü yaklaşık 90 bin kişiyi ağırlayarak ziyaretçi rekoru kırdı. Aynı gün açılışı yapılan Türkiye'nin ilk ve tek Zooloji ve Doğa Müzesi'de ziyaretçi akınına uğradı. Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye'nin her ilinden ziyaretçi ağırlarken, yurtdışından da özellikle Ortadoğu ülkelerinin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

HER İLDEN GELDİLER
Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Özsöyler, 23 Nisan bayramı nedeniyle girişlerin bir gün ücretsiz yapıldığını belirterek, "Özellikle yeni açılan müzemizi Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Hatay, Mersin, Adıyaman, Kilis, Malatya, Elazığ, Mardin, Diyarbakır, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere çevre illerden günü birlik görmeye binlerce kişi geldi" dedi.

HER YAŞTAN İNSAN
Özellikle Zooloji ve Doğa Müzesi, fok gösterileri, Safari Parkı, fil, su aygırı, kuş kafesi ve akvaryumun yoğun ilgi gördüğünü anlatan Özsöyler, "Hayvanat bahçelerinde insanlar genellikle hayvanlara uzaktan bakma imkanı bulur. Ama bizdeki durum farklı. Safari Parkımız aracılığıyla insanlar hayvanlarımızla iç içe vakit geçiriyor. Bu da hayvanat bahçesine gelen her yaştan insanın ilgisini çekiyor" diye konuştu.

4 AYDA 625 BİN ZİYARETÇİ
Öte yandan 300 türde 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesini 2017 yılının ocak ayından itibaren yaklaşık 625 bin kişi ziyaret etti. 2001'de hizmete açılan hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, geniş bir alana yayılan arazide özel turlarla hemen her türden hayvanı görme fırsatı buluyor. Büyük küçük herkesin ilgisini çeken hayvanat bahçesi 1 milyon metrekarelik alana sahip.

HEDEF 3,5 MİLYON İNSAN
Geçen yıl 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, Safari Parkı ve fok evinin de açılmasıyla ziyaretçi sayısında artış gözlenen Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bu yıl ise 3 buçuk milyon ziyaretçi hedefliyor. Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda kişiyi ağırlayan hayvanat bahçesi, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya'dan gelen turistlerden de yoğun ilgi görüyor.
BİZE ULAŞIN