Terörün finansına ağır darbe vuruldu

Adana’da bu yılın ilk 4 ayında yapılan operasyonlarda gözaltına alınan bin 348 zehir tacirlerinden 328’i tutuklandı. Ele geçirilen tonlarca uyuşturucu madde de imha edildi

Terörün finansına ağır darbe vuruldu
Adana polisi terör örgütünün baş finans kaynağı uyuşturucu karşıya açtığı savaşına aralık vermiyor. Torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik gerçekleşen şok baskınlarda çok sayıda ölümcül madde ele geçirildi. Bu yılın ilk 4 ayında yapılan operasyonlarda gözaltına alınan bin 348 zehir tacirlerinden 328'i tutuklandı. Ele geçirilen tonlarca uyuşturucu madde de imha edildi.

EYLEM SIRASINDA SEVKİYAT
Adana Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Güneydoğu illerinden temin edilen ve kent genelinde pazarlaması planlanan uyuşturucu maddeyle savaşıyor. Seyhan ilçesindeki Şakirpaşa, Ova, Uçak, Barbaros, Hürriyet, Gülbahçesi, Denizli ve Dağlıoğlu mahallelerinde PKK'nın korsan gösterileri sırasında küçük yaştaki çocuklara para vererek emniyet güçlerine taş ve Molotof kokteyli attıran uyuşturucu baronları bu sırada uyuşturucu sevkiyatının gerçekleştirildiğini tespit eden polis harekete geçti. Özel harekat, çevik, terör, asayiş ekipleriyle birlikte havadan helikopter desteğiyle mahallelere şok operasyon düzenleyen yaklaşık bin polisin gerçekleştirdiği amansız baskında zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı. Bölgeler abluka altına alınırken, narkotik köpeği 'Pars'ta zehir tacirlerinin satışa hazır hale getirip zulalarda sakladığı uyuşturucu maddeleri bulup ortaya çıkarıyor. Polisten kaçmak isteyen uyuşturucu satıcıları da etkisiz hale getirilerek gözaltına alınıyor.

15 MİLYON LİRALIK DARBE
Bu yılın ilk 110 gününde gerçekleştirilen şok operasyonlarda terör örgütü PKK'ya finansal olarak büyük darbe vurulurken, milyonlarca kişi zehirlenmekten kurtarıldı. Ele geçirilerek imha edilen bin 561 kilogram esrar, 113 kilo eroin, 1 kilo metamfetamin, 500 gram kokain, 500 gram bonzai ile 60 bin adet hapın piyasa değerinin 15 milyon lira olduğu belirtildi. Emniyet Müdürü Osman AK, zehir tacirleriyle ilgili mücadelelilerin devam edeceğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN