Çocukların coşkusu herkesi mutlu etti

Osmaniye Belediyesi 2. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali çok renkli görüntülere sahni oldu. Mutlu şehrin mutlu çocukları festivalde gönüllerince eğlendi

Çocukların coşkusu herkesi mutlu etti
Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl 2'incisi düzenlenen Geleneksel Osmaniye Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali, çocuklara unutamayacakları dakikalar yaşattı. Unutulmaya yüz tutmuş birbirinden güzel oyunları oynayarak farklı bir gün yaşayan çocuklar, kiriştek çevirdi, kağıttan uçak yapıp uçurdu, ip atladı, sek sek oyununda sekti, tombik oyunu ile coştu, mendil kapmacada birbirleriyle yarıştı. Her yarışma büyükler tarafından heyecanla izlendi.

"KÜLTÜRÜMÜ YAŞATIYORUZ"
Unutulmaya yüz tutmuş oyunları özellikle çocukların hatırlaması ve öğrenmesi için bu festivali düzenlediklerini ve kütürümüzü yaşatmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Kadir Kara, "Yaşadığımız bu çağda sanal ortamda kaybolmaktansa birbirlerimizle kaynaşarak, birbirimizi tanıyarak geleceğe daha iyi bir nesil ve değerlerine daha iyi sahip çıkan bir nesil yetiştirmek amacıyla bu festivali düzenledik. Her yıl kapsamını genişletiyoruz" dedi.

7D SİNEMA
Festival kapsamında çocuklara Osmaniye Belediyesi tarafından ücretsiz 7D sinema gösterimi yapıldı. Ayrıca yine ücretsiz olarak festival boyunca çocuklara yöresel yiyeceklerden bayram kömbesi ve gül suyu ikram edildi. Dergi dağıtıldı. Festival boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren çocuklara para ödülleri verildi. Çekilişler yapılarak futbol topu, basketbol topu ve kol saati gibi çeşitli hediyelere kavuşan çocuklar, "Başkanımız Kadir Kara'ya çok teşekkür ediyoruz" dediler.

KİRİŞTEK ÇEVİRDİ
Osmaniye Valisi Kerem Al da, festivalde çocuklar kadar şendi. Kiriştek çeviren belediye başkanı Kadir Kara ile birlikte bütün çocuklarla kaynaşan, neşeli sohbetler eden, onların oyunlarına iştirak eden Vali Kerem Al, "Bu kentin bütün insanları birbirini çok seviyor. Çocukları da öyle. Bu sevgi ortamını yarattığı için Belediye Başkanımız Kadir Kara'ya teşekkür ediyorum. Osmaniye halkının ve çocuklarının çok ihtiyacı olan bir festivaldi. Herkes güldü, eğlendi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN