Tenzile Erdoğan İHL inşaatı yükseliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç’un talimatıyla yapımına başlanan Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik pansiyon inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Tenzile Erdoğan İHL inşaatı yükseliyor
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim alanında yaptığı yatırımlardan biri olan Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik pansiyon inşaatında katlar yükselmeye başladı. Eğitim alanına 35 milyon TL yatırım yapan Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'un talimatıyla yapımına başlanan Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi oturum alanı 846 metrekare olup bodrum+zemin+4 kattan oluşacak.

9 DÖNÜMLÜK BAHÇE
Eğitim yapısında 24 adet derslik, Z kütüphane, 1 er adet fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 1 er adet resim ve müzik atölyesi, çok amaçlı salon, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, beden eğitimi dersliği ve idari birimlerden oluşacak. 9 dönümlük bir bahçeye sahip olan eğitim yapısı bahçesinde yürüyüş yolları, kameriyeler, ahşap gölgelikli oturma yerleri, bekçi kulübesi, satranç oyun alanı, açık spor sahaları ve otoparkın yer alması planlanıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim alanına kazandırılacak olan eğitim kompleksi içerisinde yurt binası, okul binası ve spor alanları yer alacak. Pansiyon binasının oturum alanı ise bin 892 metrekare. Bodrum+zemin+3 kattan oluşan otel tipi olan pansiyonun 300 kişilik olduğu bildirildi. Çalışmaların Proje ve Kontrol Etüd ve Projeler Başkanlığı Etüt Proje Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü belirtildi.
BİZE ULAŞIN