Başkan Erkoç tesisleri gezdi

Atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, ‘’Bu tesisi kentime kazandırmaktan mutluyum” dedi

Başkan Erkoç tesisleri gezdi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, atıksu arıtma tesislerinde incelemelerde bulundu. Su zengini Kahramanmaraş'ın atıksu arıtma tesisinin tamamlanmasıyla daha temiz hale geleceğini belirten Erkoç, arıtma tesisinin Kahramanmaraş için en önemli projelerden biri olduğunu ve bu tesisi kente kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Ceyhan Nehri'nin Kahramanmaraş'a güzellik kattığını ancak çevre sorunlarından dolayı özellikle Sır ve Berke Barajı göletlerinin çok ağır kirlilik altında olduğunu vurgulayan Erkoç, "İnşallah bu artıma tesisimizin yapılmasıyla beraber Sır Barajındaki kirlilik de önemli bir oranda düşecek. Bu da daha temiz bir çevre için önemli bir yatırım." dedi.

ÖNEMLİ YATIRIM
Kahramanmaraş'ın marka bir şehir olma yolunda bu tesisin önem taşıdığını söyleyen Erkoç,"Tesisimiz yılsonunda devreye girecek. Evlerde kullanılan ve çevreyi adeta zehirleyen deterjan gibi kimyasallar çok büyük zararı veriyor. Bunlar şu an direkt doğaya karışmakta, insanların sağlığını tehdit etmekte ama bu tesisin kurulmasıyla Kahramanmaraş çok önemli bir yatırıma kavuşmuş olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN