Adana’da ikinci silikon vakası

Adana’da kendini estetik uzmanı olarak tanıtıp dudaklarına dolgu yaptığı hemşire Merve Keleş’in hayatını kâbusa çeviren kuaför Soner Gülnaz’ın kurbanlarının sayısı artmaya başladı

Adana’da ikinci silikon vakası
Adana'da internet ortamında kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kadın kuaförü Soner Gülnaz'ın vukuatları bitmek bilmiyor. Hayatı kabusa dönen hemşire22 yaşındaki Merve Keleş'ten sonra Güllü ve Celal Sel çiftinin de sahte uzmanın kurbanı olduğu ortaya çıktı. Kuaför Soner Gülnaz'a dudak dolgusu ve botoks yaptıran Sel çifti, "Bize estetik uzmanı olduğunu söyledi. Çok ikna edici konuşuyordu. Hatta ortak olarak güzellik merkezi açmayı bile teklif etti. Hayatımız karardı" dedi.

BAŞINA GELENLERİ ANLADI
Adana'da ilk slikon vukuatı hemşire Merve Keleş'in yolunun kadın kuaförü Soner Gülnaz ile kesişmesiyle başladı. Bir arkadaş tavsiyesiyle kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan Soner Gülnaz ile tanışan Merve Keleş dudaklarına önce geçici daha sonra da kalıcı silikon yaptırdı. Bu işlemin tamamlanmasından 30 dakika sonra Merve'nin dudakları şişmeye başladı. Yapılan uygulamanın yan etkisi olarak düşünen Merve, iyileşmeyince doktora göründü ve başına gelenleri anladı. Çukurova Üniversitesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, tedavi altına aldığı Merve Keleş'in durumunun düzeleceğini ancak zaman alabileceğini söyledi. Yaşadıklarını unutamayan Merve hemşire, sahte uzman hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu, maddi manevi tazminat davası açtı. Bu olaylar devam ederken, sahte uzman Sonen Gülnaz'ın ikinci kurbanı da ortaya çıktı. Güllü ve Celal Sel çiftinin de yaptırdıkları dudak dolgusu ve botoks başlarına iş açtı.'CANLI YAYIN YAPTIK'
Kadın kuaförü Soner Gülnaz ise sosyal medyada tanıştıklarını anlatan Güllü Sel, "Bana kendisini Medikal Estetik Uzmanı olarak tanıttı. Adana'da takipçi sayım çok fazla olduğu için bunu canlı yayında yapmak istediğini söyledi. Ben de kabul ettim. Evime geldi. Eşim de vardı. Dudak dolgusu yaptı. 1 hafta sonra dolgumun eriyeceğini ardından kalıcı dolgu yapacağını söyledi. Bu şekilde yaptık. Samimi olmuştuk. Evimize gelip gidiyordu. Eşime botoks yaptı ama olmadı" dedi. Dudaklarının çok zor iyileştiğini anlatan Güllü Sel, "Merve kadar kötü olmadı. Bana 5 defa iğne batırdı. Yıllardır dudak dolgusu yaptırıyorum ve ilk defa bu kadar acı çektim. Birkaç gün dışarı çıkamadım, doktor maskesi kullandım. Dudaklarım enfekte oldu. Bir şekilde tedavi ettim doktor çevremle ama şu an hâlâ dokunduğumda acı hissediyorum. Yaralar çıkıyor. Merve'nin gittiği doktora ben de gideceğim. Kendisi hangi maddeyi kullandığını söylemiyor çünkü" diye konuştu.


Merve Keleş'in tedavisi uzun sürecek?

"FAYDASINI GÖRMEDİM"
Soner Gülnaz tarafından botoks yapılan ve herhangi bir etkisinin olmadığını ifade eden Celal Sel ise, "Soner Gülnaz evimize geldi, eşime müdahale esnasında beni gördü ve bana da botoks yapmak istedi. Çok samimi yaklaşmıştı, ben de samimiyetine inanarak kabul ettim. 20'nin üzerinde alnıma ve yanaklarıma iğne yaptı. Birkaç gün acıdı ama ondan sonra yaptıklarının hiçbir faydasını görmedim. Bir de bana ortaklık teklif etti. Az kalsın ortağı olup sıkıntıya girecektim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN