Motor tutkunu genç 5 kişiye hayat verdi

Trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Hasan Bezginsoy’un ailesi tarafından bağışlanan organları 5 hastaya nakledildi

Motor tutkunu genç 5 kişiye hayat verdi
Kahramanmaraş'ta motosikletiyle geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Hasan Bezginsoy'un organları ailesi tarafından bağışlanarak 5 kişiye hayat verdi. Organları almak için Kahramanmaraş'a gelen Türkiye Yüksek İhtisas Uygulama ve Araştırma Hastanesi ekibi zamanla yarıştı. Gencin kalbi, ambulans ile süratle havalananına ulaştırılarak, burada bekleyen özel uçakla Ankara'ya gönderildi.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ
Pazarcık Narlı Mahallesi'nde yaşayan Ali ve Elif Bezginsoy çiftinin 4 çocuğundan biri olan 18 yaşındaki Hasan Bezginsoy, 28 Nisan Salı günü motosikletiyle geçirdiği tek taraflı trafik kazasının ardından, ağır yaralı olarak Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Bezginsoy'un bir süre sonra beyin ölümü gerçekleşti.

HASAN HASTALARIN UMUDU OLDU
Hasan Bezginsoy'un kalp ve karaciğeri Ankara, akciğeri İstanbul, böbrekleri ise Gaziantep ve Kayseri'de organ bekleyen hastalara umut oldu.
BİZE ULAŞIN