Çelikcan kentsel dönüşümü anlattı

Çelikcan kentsel dönüşümü anlattı

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, belediye meclis üyelerine Yavuzlar Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi

  • Güney
  • Salı 10.05.2017
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, belediye meclisi mayıs ayı toplantısında meclis üyelerine Yavuzlar Mahallesi'nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yüreğir'in kentsel dönüşüme diğer ilçelerden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Çok şükür Kışla Mahallemizde Adana'da ilk yerinde kentsel dönüşümü tamamladık. Vatandaşlarımız yeni konutlarına kavuştular" dedi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
55 dönüm alan üzerinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan "TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Yüreğir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm alanı ilan ettiğimiz yerlerde çalışmaları yürütüyoruz. Yavuzlar Mahallesi'ni belediyemiz eliyle yürütüyoruz. Burada vatandaş görüşmeleri sürüyor" diye konuştu.

MODERN KONUTLAR
Projede 860 konut, 101 işyeri, cami, kapalı pazar yeri, kreş, spor alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları ve süs havuzları olacağını anlatan Başkan Çelikcan, şöyle konuştu: "Kapalı semt pazarı alanı 4 bin metre kare olurken cami alanı ise 2 bin 470 metrekare olacak. Bu projeyle Yüreğir modern ve yaşanılabilir konut alanlarına kavuşacaktır. Vatandaşlarımız çıkmaz sokaklardan ve yeşil alanı olmayan yerlerden kurtulup sosyal donatıları olan yerlerde yaşamlarını sürdüreceklerdir."
BİZE ULAŞIN