Jandarmadan trafik eğitimi

Jandarmadan trafik eğitimi

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince anaokulu öğrencilerine, akülü arabalarla bir okulun bahçesinde oluşturulan özel parkurda trafik eğitimi verildi

  • Güney
  • Cumartesi 14.05.2017
Adana'nın Karaisalı ilçesinde düzenlenen etkinlikte, anaokulu öğrencileri 1 Nisan Yatılı Bölge Ortaokulu'nun bahçesinde oluşturulan özel parkurda akülü araçlar ile trafik eğitimi aldı. Okulun bahçesinde, Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince trafik levhaları ve ışıklarının bulunduğu mini parkur oluşturuldu.

ARAÇ SÜRDÜLER
Yaşları 4 ile 6 arasında değişen 60 anaokulu öğrencisinin katıldığı eğitimde, çocuklara jandarma trafik timlerinin kullandığı yeleklerden giydirildi. Jandarma tarafından akülü arabalara bindirilen çocuklar, askerler eşliğinde parkurda araçları sürdü. Her trafik işaretinde durdurulan çocuklara görevli komutan tarafından levhalar tanıtıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler ve sertifika verildi.

ÖNÜNE GEÇİLECEK
1 Nisan Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Rıfat Ölmez, "İlçemizdeki tüm anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencileri belli gün ve saatlerde gelerek burada eğitim alıyor. Çocuklar ömür boyu bu anı unutmayacak. Ağaç yaş iken eğilir" dedi.
BİZE ULAŞIN