Karı-koca doktorlar birlikte ameliyat yaptı

Karı-koca doktorlar birlikte ameliyat yaptı

MKÜ Göğüs Cerrahi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr. Tülin Durgun Yetim ve yine aynı bölümden eşi Doç. Dr. İbrahim Yetim ile birlikte ameliyat yaptı

  • Güney
  • Cumartesi 14.05.2017
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Göğüs Cerrahi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr. Tülin Durgun Yetim ve yine aynı bölümden eşi Doç. Dr. İbrahim Yetim, aynı ameliyata girerek, başarılı bir operasyonla Suriyeli kız çocuğunu sağlığına kavuşturdu. Suriye'den gelen kız çocuğunun, 'meme-göğüs duvarındaki kitlesi' ameliyatını eşiyle birlikte gerçekleştiren Göğüs Cerrahi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr. Tülin Durgun Yetim, hastanın tedavisini en iyi şekilde gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası kısa bir açıklama yapan Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, hastanın durumunun iyi olduğunu, bir süre daha gözetimleri altında daha kalarak, bakımına devam edileceğini söyledi.

TEDAVİ EDİLEBİLİR
Kendisi gibi Doç. Dr. olan eşi İbrahim Yetim'le birlikte yaptıkları operasyonun ayrıntılarını anlatan Doç. Dr. Yetim, "Meme-göğüs duvarındaki kitle kadınlarda sıkça görülebiliyor ve yaklaşık olarak 8 kadında birinin, hayatının bir döneminde kapısını çalıyor. Oysa erken evrede yakalandığında artık tedavi edilebilir bir hastalık. 20 yaşından sonra ayda bir kez her kadının kendi kendini muayene etmesi, yılda bir kez doktora görünmesi ve bazı görüntüleme tetkikleri erken teşhiste büyük önem taşıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN