'Lligde kalacağız’

Ligde zirveyi hesaplarken kümeden düşme korkusu yaşayan Adana Demirspor kalan son 2 maçını da kazanarak, ligde kalmayı hedefliyor

'Lligde kalacağız’
Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü, Aytaç Durak Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında bu sezon birçok talihsizlikler yaşandığını vurgulayarak, "Yeni Malatyaspor maçında misafirlerin yanında bana ağza alınmayacak küfürler edildi. Bunu kendini bilmez birkaç taraftarın yaptığına inanıyorum. Yoksa büyük Adana Demirspor taraftarı her şeyi görür, bilir. Takımın şu anda bulunduğu pozisyonun sorumlusu benim. Ancak buradan sesleniyorum bu takım kesinlikle ligde kalacak" dedi.

YÜKLÜ MİKTARDA PRİM
Takım olarak bu sezon birçok talihsizlikler yaşadıklarını belirten Başkan Sedat Sözlü, kongrede aday olmayacağını da açıkladı. Zirveyi hedeflerken düşme potasına geldiklerini aktaran Sözlü, ülke genelindeki olağanüstü durumların kulüpte ekonomik problemlere sebep olduğunu anlattı. Futbolculara toplamda 200 bin lira ödeme yaptığını ve helalleştiğini anlatan Başkan Sözlü, küme düşmemek için oyuncularına yüklü miktarda prim vaat ettiğini de dile getirdi.

EKONOMİK ZORLUKLAR
Başkan Sedat Sözlü, "Bu takım acı çeke çeke de olsa ligde kalacak. Bir galibiyet bile bizi kurtarıyor ama takımımız son 2 maçını alıp ligde kalacak" diye konuştu. "En büyük hata, oyuncuların lisanslarının yetiştirilmemesi, paranın yatırılmaması ve ardından gelen peşinatlardı. Devre arasında da 3-3.5 milyonluk tablo çıktı. Kaosun sebebi bu" diyen Sedat Sözlü, takımın toplamda 28 milyon lira borcu olduğunu da sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN