Adana’nın gizli kalmış cenneti

Adana’nın gizli kalmış cenneti

Aladağ Belediyesi, Küp Şelaleleri’nin tanıtımına yönelik çalışma başlattı. Yaban hayatı ve görsel güzellikleriyle büyüleyen Küp Şelaleleri, adeta Toroslar’ın ortasında gizli kalmış bir hazine gibi

  • Güney
  • Salı 17.05.2017
Adana'nın Aladağ ilçesinde çevresindeki yaban hayatı ve görsel güzellikleriyle ziyaretçilerin beğenisi kazanan Küp Şelaleleri, daha fazla turist tarafından keşfedilmeyi bekliyor. İlçeye 37 kilometre uzaklıktaki 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri, çevresinde her mevsim farklı renklere bürünen ormanları, su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı huzur veren doğasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

DOĞAYLA İÇ İÇE
Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin yakınlarında kamp yapabileceği şelaleler, yazın çok sıcak geçtiği Çukurova'da yaşayanların serin havasıyla tercih ettiği yerler arasında geliyor. Şelalelerin görülmesi gereken yerlerden birisi olduğunu belirten Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, "Özellikle hafta sonları turistlerin yoğun ilgisi var. Burası tüm Doğu Akdeniz'e hizmet edebilecek, nefes alabilecekleri bir nokta" dedi.

SAKLI CENNET
Bu güzelliğin keşfedilmesi için tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurgulayan Akgedik, "Geçen yıl yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti. Bu yılki hedefimiz 50 bin. Burası Adana'nın turizm merkezlerinden birisi olacak. Türkiye için de önemli bir turizm alanı olacağına inanıyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Biz Aladağ'ın geleceğini turizmde görüyoruz. Tabiat turizmi denildiği zaman Aladağ ismi duyulacak. Bunu için gayret sarf ediyoruz. Burası saklı bir cennet" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN