Burçin ölmesin

Burçin ölmesin

Ender görünen bir hastalığa yakalanan küçük Burçin’in Türkiye’de tedavisi mümkün olmuyor. Ailesi, küçük kızın tedavisinin yapılacağı yerin bulunması için destek istiyor

  • Güney
  • Çarşamba 18.05.2017
Türkiye'de çok az kişide rastlanan metakromatik lökodistrofi hastalığına yakalanan 8 yaşındaki Burçin Burçak Bulunuz'u evinde ziyaret eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, küçük kızın durumunu görünce duygulandı. Babası İlker Bulunuz'dan Burçin'in hastalığı ve durumu ile ilgili detaylı bilgiler alan Başkan Kadir Kara, "Rabbimden acil şifalar diliyorum. Burçin kızımızın en kısa zamanda sağlığına kavuşacağına inancım sonsuz. Biz de elimizden geleni yapacağız" dedi.

YATAĞA ÇAKILI KALDI
Merkeze bağlı Rahime Hatun İskender Türkmen Caddesi'nde ikamet eden ve çaycılık yaparak evinin geçimini sağlayan 2 çocuk babası İlker Bulunuz, kızının 2 yaşından beri yatağa bağlı olarak tedavi gördüğünü belirterek, "Gitmediğimiz hastane kalmadı ama yavrumu sağlığına kavuşturacak bir tedaviyi bulamadık. 2 yaşına gelinceye kadar son derece sağlıklı olan yavrum daha sonra sol ayak bileği içe büküldü. Bir yıl sonra da tamamen yatağa çakılı kaldı" dedi. AK Parti hükümetinin kendilerine destek verdiğini, evde bakım ücreti, özel mama ve diğer sağlık giderlerinin tamamını karşıladığını söyleyen baba İlker Bulunuz, "Kızımın iyi olması için yurt dışında tedavisinin olacağını söylediler. Kızımın bu tedaviden yararlanması için destek bekliyoruz. Kızım şu an sağ ve rabbim hiçbir zaman dermansız dert vermemiştir. Maddi bir beklentimiz yok. Sadece nerede nasıl tedavi olabilir, onun bize söylenmesini istiyoruz" diye konuştu. Burçin'in bakımını en iyi şekilde yaptıkları için Bulunuz çiftini kutlayan Belediye Başkanı Kadir Kara, "Kısıtlı imkanlarınızla yapabileceklerinizden fazlasını yaptığınızı görüyorum. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez. Allah'ın izni ile ailesinin desteği ile bu hastalığı yenerek Burçin'imiz tekrar sağlığına kavuşacak. Şahsım ve belediye olarak her zaman destekçiniz olacağız. Burçin kızımızın iyileşmesi için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz." şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN