Servet bıraktı

Süper Lig’de Gaziantepspor’u yenerek şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ın Gaziantep’teki coşkusuna ortak olan taraftarları, kente 20 milyon lira bıraktı

Servet bıraktı
Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Gaziantepspor'u 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş'ın Gaziantep'teki coşkusuna ortak olmak isteyen taraftarı, kent ekonomisine 15 ile 20 milyon lira arasında katkı sağladı. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantepspor'un küme düşmesine üzüldükleri bir dönemde şampiyonluk yaşayan Beşiktaş'ı ve taraftarını kent kültürüne yakışır misafirperverlikle ağırladıklarını söyledi.

ALTI TON BAKLAVA
Beşiktaş'ı ve taraftarını tebrik eden Hıdıroğlu, statta sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını kaydederek, "İşin ticari boyutuna da bakmak gerekir. Hafta sonu itibarıyla tüm otellerimizdeki doluluk oranı yüzde 90'larda gerçekleşti. Beşiktaş sayesinde 30 bin kişiyi ağırladık. Kentimizde şenlik havasını andıran güzel görüntüler yaşandı. Hafta sonu tatlıcılar ve lokantacılarla görüştük. Beşiktaş maçında 30 bin taraftar vardı. Hafta sonu 6 bin kilo baklava, 6 bin kilo da fıstık satışı gerçekleştirildi. Kent ekonomisine 15-20 milyon lira civarında kazanım sağlandı" dedi.
BİZE ULAŞIN