Şov yerine hizmet yap

Mezitli halkı, CHP’li Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a veryansın ediyor. Başkan Tarhan’ın bisiklet ütündeki fotoğrafına tepki gösteren halk, “Başkan şov yerine hizmet yapmalı” diyor

Şov yerine hizmet yap
Mersin'in merkezdeki en gözde ilçelerinden Mezitli'de belediye hizmetlerinin yeterince verilmemesine isyan eden vatandaşlar, CHP'li Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a sosyal medyada eleştiri yağmuruna tuttu. İlçeye bağlı Fatih Mahallesi 3005 Sokak, Merkez Mahallesi 5281 Sokak, 5267 Sokak, Yeni Mahallesi 33173 ve 33194 Sokak ve bunlara bağlı ara caddelere belediye hizmetlerinin gelmediğini öne süren vatandaşlar, "Başkan Neşet Tarhan bisiklet sürerek poz veriyor. Başkan şov yapmayı bırakıp, Mezitli'nin tüm cadde ve sokaklarına hizmet getirsin" dedi.

ARA SOKAKLARDA SÜR
CHP'li Başkan Tarhan'ın Viranşehir sahilinde bisiklet sürerken çekilen fotoğrafını sosyal medyada ve belediyenin internet sitesinde paylaşmasının ardından eleştirilerin dozunu artıran vatandaşlar, "Başkan Neşet ilçenin merkezine hizmet götürerek göz boyuyor. Oysa Mezitli'nin birçok caddesi ve ara sokakları berbat durumda. Yaz geldi, herkes evinin pencerelerini açmak istiyor ama toz, toprak yüzünden bundan vazgeçiyor. Sahil bandında bisiklet sürmek kolay. Eğer yüreği yetiyorsa gelip ara sokaklarda ve caddelerde sürsün. O zaman anlar belediye hizmetlerinin gelmediğini" diye konuştular.

SİNEKTEN GEÇİLMİYOR
Merkez Mahallesi'nde esnaflık yapan 27 yaşındaki Orhan Şaşmaz, "2 yıl önce doğalgaz ve su borusu nedeniyle kazılan yollar öylece kaldı. 2 yıldan beri tek bir çalışma yok. Belediye hizmeti gelmiyor. Mahallede yaşayan herkesin arabası tamirciden çıkmaz oldu. Çöpler zamanında alınmıyor. Yaz geldi. Sinekten durulmaz oldu. Belediyeye defalarca şikayete gittik ama çözüm yok" dedi.

ELEŞTİRİ YAĞMURU
Başkan Tarhan'ın bisiklet sürdüğü fotoğrafı sosyal medyada paylaşan Haldun Okdemir'in, "Şovmen başkan burada değil, gel Mezitli'nin ara sokaklarında bisiklet sür, alkışlayalım. Haa birde sıcaklar başladı, sinekler istila etti, ilaçlama bekliyoruz" şeklindeki paylaşımına çok sert yorumlar geldi.
Ayşe Onat: Değil bisiklet arabayla gidemiyoruz.
Müzeyyen Çetinkaya: Herkes bildiği işi yapsa şu dünya ne güzel olurdu. Mesela Başkanımız şovmenlik yapsa daha çok başarılı olurdu!
Müzeyyen Çetinkaya: Şu mevsimde yol yapmaya kalktılar sahil. Zaten her tarafı yama. Bırakın halkı güzelim sahil bile isyan ediyor.
Ayşe Onat: Her gelen belediye başkanı yap boz oyunu oynuyor. Hani bir resim çizersin sonra yırtıp yeniden yaparsın ya tıpkı onun gibi. Günlerdir su da yok.
Sibel Beyaz: Bizim mahallede kene istilası var, Mezitli Belediyesi bisiklet turundan fırsat bulamadığı için Büyükşehir Belediyesi ilaçlamamızı yaptı.
Güler Demir: Aynen. Sineklerden ve çöp kokularından nefes alamıyoruz.

BİZE ULAŞIN