ADASO’dan 50. yıl ödül töreni ve iftar yemeği

Adana Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül töreni ve iftar yemeğinde, kent protokolü, meslek kuruluşları temsilcileri ve sanayiciler bir araya geldi

ADASO’dan 50. yıl ödül töreni ve iftar yemeği
Adana Sanayi Odası (ADASO) tarafından 50. Yıl Ödül Töreni ve İftar Yemeği düzenlendi. Divan Otel'de düzenlenen yemeğe Adana Valisi Mahmut Demirtaş, CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Emniyet Müdürü Osman Ak, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç ile meslek ve sivil toplum kuruluşları başkanları, bürokratlar ve sanayiciler katıldı.

ALKIŞLARLA PASTA KESİLDİ
ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç'ın ev sahipliğindeki etkinlikte, Türkiye'nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu, TİM'in 1000 başarılı ihracatçı firması ve En Hızlı Büyüyen 100 şirket arasına girme başarısını gösteren firmalar ile meclis üyelerine plaket verildi. 50. Yıl pastasının kesildiği etkinlikte, Çukurova Üniversitesi ile "Uygulamalı Kimya Eğitimi ve Staj İşbirliği", İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile "İşletmede Beceri Eğitimi ve Staj İşbirliği" protokolleri imzalandı.

'ÖNCÜ ROL OYNUYORUZ'
Başkan Zeki Kıvanç, odanın 50. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ADASO'nun bölge ve ülke sanayisinin gelişmesinde öncü rol oynadığını, ilin ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerine büyük destek verdiklerini belirtti. Adana'nın sanayileşmenin hikayesini yazan birkaç kentten biri olduğunu vurgulayan Kıvanç, "Adana'nın gelişimi için çalıştık. Rekabeti işbirliğine çevirdik; birlikte kazanmayı öğrendik; küresel ekonomide tek firma değil; Adana olarak güçlü olduğumuza inandık" dedi.

SANAYİDE LOKOMOTİF ŞEHİR
Vali Mahmut Demirtaş, Adana'nın sanayide lokomotif şehirler arasında yer aldığını, bunda Adana Sanayi Odası'nın büyük katkıları olduğunu söyledi. Vali Demirtaş, "50 yıldır Adana'da yatırım, üretim, istihdam ve ihracat kavramlarının içini dolduran ve bu kavramlara şekil veren Adana Sanayi Odası'nın birbirinden kıymetli işadamlarına teşekkür ediyorum. Kazandığımız bu elli yıllık tecrübenin, nice elli yıllar için ciddi bir temel oluşturmasını temenni ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN