Yasak aşk cinayetine müebbet hapis istendi

Adana’da 18 yaşındaki Zekiye K.’nin gizlice eve aldığı sevgilisi, kadının nikâhsız eşini öldürdü. Genç kadına cinayete iştirak suçundan dava açıldı

Yasak aşk cinayetine müebbet hapis istendi
Adana'da 18 yaşındaki Zekiye K., 17 yaşındaki sevgilisi İ.D.'yi gizlice eve aldı. Yasak aşk yaşayan iki sevgili konuşurken, yatağında uyuyan koca İsa Arıç, duyduğu sesler üzerine salona geldi ve İ.D.'yi karısı ile konuşurken yakaladı. "Sen kimsin lan" diye bağıran İsa Arıç ile İ.D. arasında kavga çıktı. İ.D., bıçağını çekerek talihsiz kocayı öldürdü. Yasak aşk yaşayan çift tutuklandı. Savcı kocasının ölümüne neden olan Zekiye K. hakkında cinayete yardım suçundan dava açtı.

SEVGİLİSİYLE BULUŞTU
Olay, 30 Nisan 2017 günü Sarıçam Kemalpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre İsa Arıç ile Zekiye K. adlı genç kız resmi nikâhsız olarak birlikte yaşıyordu. Bu arada Zekiye K., İ.D. adlı bir gençle gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Olay günü sabaha karşı Zekiye K., sevgilisini pencereden içeri aldı. İki sevgili salonda sohbet ederken, İsa Arıç duyduğu sesler üzerine yatağından çıkıp salona geldi ve karısı ile konuşan adamı gördü.

DOSYA BİRLEŞTİRİLECEK
Çıkan kavgada İ.D. bıçakla İsa Arıç'ı karnından yaralayarak kaçtı. Hastaneye kaldırılan İsa Arıç kurtarılamadı. Polis İ.D. ile Zekiye K.'yı gözaltına aldı. İki sevgili tutuklanırken, savcı her iki sanıkla ilgili iddianame hazırladı. Savcı Zekiye K. hakkında cinayet suçuna iştirak etmekten dava açtı. Zekiye K. suçlamayı kabul etmezken, iki sanığın 9. Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim önüne çıkacağı bildirildi. Bu arada iki dosyanın birleştirileceği belirtildi.
BİZE ULAŞIN