Şampiyonluk ikinci planda

Adana Demirspor’un başına 3. kez geçen Kulüp Başkanı Mehmet Gökoğlu, “Toplam borç 33 milyon lira. İlk hedefimiz borçları azaltmak. Şampiyonluk ikinci planda” dedi

Şampiyonluk ikinci planda
Adana Demirspor'un çiçeği burnunda Kulüp Başkanı Mehmet Gökoğlu, ilk röportajını SABAH Güney'e verdi. Mavi-lacivertli kulübün başına üçüncü kez geçen Gökoğlu, "Bu sezon adımlarımızı iyi atmamız lazım. Arkadaşlarımızla toplantılar yapacağız. 33 milyon lira borç var. İlk hedefimiz borçlarımızı azaltmak. Şu anda hedefimiz şampiyonluk diyemem" dedi. "Şampiyonluk için bütçe lazım" diyen Başkan Mehmet Gökoğlu, "Fakat her sezon hedefini şampiyonluk olarak belirleyen takımlar şampiyon olmuyor" diyerek mavi-lacivertli renklere gönül verenlere ince bir mesaj gönderdi. Başarı için birlikteliğin oluştuğunu söyleyen Gökoğlu, "Adana Demirspor benim hayatımda çok önemli bir yerde. Bu yüzden görevi kabul ettim" dedi.

?DEMİRSPOR VAKFI
Adana Demirspor Vakfı'nı kurmak istediklerinin de altını çizen Gökoğlu, "Amacımız Adana Demirspor'a kalıcı gelirler yaratmak. Haciz yoluyla kulübe zarar gelmemesi için vakıf projesi çok önemli. Vakıf projesini camiamızın önde gelen isimlerine ve büyüklerimize anlatacağız. Ardından harekete geçeceğiz. Kabul görürse kulübümüz için kurtuluş olur" şeklinde konuştu.

ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ
Altyapıya önem vereceklerini belirten Gökoğlu, "Altyapıdan oyuncu yetiştiremiyoruz. Buna çözüm bulmalıyız. Bu sezon transfere çok fazla para harcamadan, kulübü daha fazla borçlandırmadan lige başlamak istiyoruz. Camianın beklentilerini, heyecanını biliyorum. Takımın bu sezon yaşadığı stresi gördük. Bir yanda gol kralı oyuncunuz var, diğer yanda averajla ligde kalıyorsunuz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN