Dev yatırımlar için geri sayım başladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli ilçesine kurulacak tesislerle ilgili Şenpiliç’in kurucusu Haşim Gürdamar ile birlikte Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yi ziyaret etti

Dev yatırımlar için geri sayım başladı
Türkiye'nin önemli piliç üreticilerinden Şenpiliç'in, Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gerçekleştireceği 400 milyon liralık yatırımla ilgili olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'ye bilgi verildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ile Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, yapılacak yatırımla ilgili Bakan Zeybekçi'ye proje hakkında detaylı bilgi aktardı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

ZEYBEKÇİ'YE TEŞEKKÜR
Osmaniye'nin geleceği için tarihi bir adım daha atıldığını ifade eden AK Parti Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Şenpiliç yatırımının bölge ekonomisine çok büyük bir ivme kazandıracağını, oluşacak istihdamla binlerce kişiye ekmek kapısı olacağını belirterek, "Pek çok seçenek arasından Osmaniye'ye yatırım kararı alan Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar'a ve her projemizde bize sonuna kadar destek veren Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi'ye teşekkür ediyorum. Osmaniye'mize güç katacak yeni yatırımcıları bölgemize davet etmeye devam edeceğiz" dedi.

3 BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKANI
Temellerini 1970'li yıllarda attığı Şenpiliç'in bugün Türkiye'nin en büyük 76. sanayi şirketi olduğunu vurgulayan Haşim Gürdamar ise şunları kaydetti: "İlk etapta 450.000 adet/ gün kesim kapasiteli bir kesimhane ile 579.500 ton/yıl üretim kapasiteli bir yem fabrikasının kuracağız, ardından yatırıma kuluçkahane ve damızlık çiftlikleriyle devam edeceğiz. Kadirli yatırımı ile katma değer ağımızı ülke geneline yayacağız. 840 çiftlik ile anlaşma yaparak yaklaşık 3 bin 500 kişiye direkt, 10 bin kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağız. Ülkemizin gelişmesi, ekonomimizin büyümesi için şimdi daha çok çalışmak, daha çok yatırım yapmak, istihdamı artırmak zorundayız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN