Şampiyon aile

Gaziantepli tekvando antrenörü Veysel Döşüçukur, milli sporcu olan kızları Elif ve Zehra ile kentin gururu oldu. Döşüçukur, madalya avcısı kızlarını turnuvalara hazırlıyor

Şampiyon aile
Aktif spor yaşantısına onlarca madalya sığdıran Gaziantepli tekvando antrenörü Veysel Döşüçukur, kendisinin yolundan giden iki kızını şampiyonalara hazırlıyor. Tekvandoyla 36 yıl önce tanışan, aralarında Türkiye ve Avrupa şampiyonluklarının bulunduğu dereceler elde eden Veysel Döşüçukur, 15 yıldır yeni sporcuların yetişmesine vesile oluyor. Dünya şampiyonluğuna bile uzanan öğrencileri arasında yer alan iki kızı Zehra ve Elif, baba Döşüçukur için farklı anlam taşıyor. Döşüçukur, birbirinden farklı hikayesi olan kızlarıyla yeni hedeflere doğru ilerliyor.

ELİF KENDİNE GÜVENİYOR
Tekvandonun poomse branşında boy gösteren 18 yaşındaki Elif Döşüçukur, spora çok severek ve isteyerek başladığını söyledi. Bu konuda çok ısrarcı olduğunu dile getiren Döşüçukur, "Küçükken babam, ablamı benden habersiz salona götürürdü. Ablamın spora gittiğini fark edince oturup ağlardım. Israrcı oldum ve zamanı geldiğinde spora adım attım" dedi. Elif, gelecek yıl yapılacak dünya şampiyonasında derece elde etmeyi hedeflediğini belirtti.

ZEHRA İDDİALI
Spora babasının zorlamasıyla başladığını belirten 20 yaşındaki Zehra Döşüçukur da zamanla tekvandonun kendisi için yaşam tarzı haline geldiğini dile getirdi. Bugüne kadar Türkiye ve Avrupa dereceleri elde ettiğini ifade eden Zehra, "Kardeşim ve babamla çalışmak benim için daha yararlı oluyor. Çünkü aslında bizim antrenmanımız 1-2 saatle sınırlı kalmıyor. Mesela babam evde yediğimizden giydiklerimize kadar her şeyimizin tekvandoya göre olmasını sağlıyor. Belki de ben başka birinin kızı olsam, sporda bu kadar ilerleyemezdim" diye konuştu.

KIZLARIYLA GURUR DUYUYOR
Baba Veysel Döşüçukur, 1981 yılında tekvandoyla tanıştığını, o günden bu yana spor hayatını sürdürmeye çalıştığını anlattı. Gençlere hizmet etmek için antrenörlüğe başladığını aktaran Döşüçukur, kızlarını spora yönlendirirken bu kadar başarılı olacaklarını beklemediğini belirtti. Döşüçukur, özellikle büyük kızı Elif'in spora çok meraklı olmadığını vurgulayarak, "Arkadaşlarını gördükçe ve sporu yaptıkça sevdi. Çok şükür şimdi ikisi birden günde iki antrenman yaparak organizasyonlara hazırlanıyorlar. Kızlarım 2009 yılından bu yana zirveye oynuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN