Baştuğ metalurji en büyükler arasında

Baştuğ Metalurji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, “İstikrarlı büyümeye devam edeceğiz. Gelecek yıl İSO’da daha üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz” dedi

Baştuğ metalurji en büyükler arasında
Türkiye demir-çelik sektörünün lokomotif firmalarından Baştuğ Metalurji, her gün gelişen pazar hacmi ve durmaksızın sürdürdüğü yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Kısa sürede sektörün en önemli oyuncularından biri haline gelen Baştuğ Metalurji, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2016" araştırması sonuçlarına göre 48. sırada yer aldı. Baştuğ Metalurji, sağladığı istikrarlı büyüme sonucunda cirosunu 1.9 Milyar TL olarak gerçekleştirdi.

2 MİLYON TON SIVI ÇELİK
Yarım asırlık tecrübeye sahip Baştuğ Ailesinin, 2008'de başlayan yeni yatırımları olan Baştuğ Metalurji, "Yeni bir vizyon, daha güçlü bir yapılanma, modern yatırımlar ve her gün artan üretim" mottosuyla kurumsal ve teknolojik altyapı çalışmalarını tamamladı. 155 bin m2'si kapalı olmak üzere 700 bin m2'lik bir arazi üzerine kurulu üretim tesislerinde, yıllık 2 milyon ton sıvı çelik işleme kapasitesine ulaşan Baştuğ Metalurji, Türkiye'nin en büyük demir-çelik üreticilerinden biri olarak sadece ülkemizin değil, dünyanın demir-çelik ihtiyacını karşılayan bir marka olma vizyonuyla üretmeye ve büyümeye devam ediyor.
BİZE ULAŞIN