Dağdan inen PKK’lı teröristler yakalandı

PKK’nın dağ kadrosunda yer aldıktan sonra, örgütün şehir yapılanmasını oluşturmak için Adana’ya gelen teröristlerle yardım edenler yakalandı

Dağdan inen PKK’lı teröristler yakalandı
Adana'da terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katılıp, daha sonra geri dönerek, burada örgütün şehir yapılanmasını kurmak isteyenlerle onlara evlerini açarak, saklanmalarını sağlayan 15 kişiden 6'sı tutuklanarak cezaevine konuldu. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasının çökertilmesi noktasında operasyon için düğmeye bastı. Adana'da 20 ayrı adrese 350 polisle şafak vakti eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

6'SI KADIN 15 KİŞİ
Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Narkotik polislerinin de destek verdiği operasyonda 6'sı kadın 15 kişi gözaltına alındı. Zanlıların evleri de didik didik aranırken, çok sayıda örgütsel dokümana da el konuldu. Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katılıp, bir süre önce geri dönerek, Adana'da örgütün şehir yapılanmasını kurmak isteyen teröristlerle onlara evlerini açıp, saklanmalarına yardım edenlerin de aralarında bulunduğu 15 kişi emniyetteki sorgularının ardından Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Helin Kaya, Kamuran Kılgı, Halil Tanhan, Bedriye Göktaş, Delil Kökli ve Alper Kars tutuklandı.
BİZE ULAŞIN