Hâkim ve savcılar için veda gecesi

Hâkim ve savcılar için veda gecesi
Osmaniye Adliyesi'nde görev yaparken başka illere atanan 7 hakim ve savcı için veda gecesi düzenlendi. Polisevi'ndeki programa Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Ziya Koç, Baro Başkanı Avukat Dilem Aksoy ve çeşitli kurumların temsilcileri katıldı.

ZORLU SÜREÇ
Meslektaşlarının zorlu bir süreçte görev aldıklarını vurgulan Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz, "Bir hukuksuzluğa, bir darbe girişimine hukukla nasıl karşı konduğunun dersini verdiler. Bu, hepimiz açısından önemliydi ve ülkemizin demokrasi tarihinde bir ilkti. Bu nedenle burada çalışan adliye mensuplarımızın hepsi birer kahramandır. Hepsine saygılarımı sunuyorum" dedi.

HÜZÜNLÜ VEDA
Veda anları biraz hüzün barındırdığını belirten Vali Al ise, "Ancak Osmaniye'den güzel anılarla, güzel temennilerle ayrılmanız, mesleğinizi onurunuzla ifa etmeniz bizim için sevinç kaynağıdır. Zor bir dönemde görev yaptınız. Devletin bekasının söz konusu olduğu bir dönemde, şanlı bir mücadele verdiniz. Yolunuz açık olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN