Sporda çöküş

Bir dönem elde ettiği başarılarla spora yön veren, Türkiye gündemine oturan Adana, Gaziantep ve Mersin tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor. Küme düşen takımlar, kent ekonomisini de vuruyor

Sporda çöküş
Bölgemiz sporda tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Futboldan basketbola tam anlamıyla iflas ettik. Bir dönem spora yön veren, elde ettiği başarılarla Türkiye'nin gündemine oturan Adana, Mersin, Gaziantep ve Osmaniye 2017 yılında çöküş dönemini yaşadı. Üst üste alınan başarısız sonuçlar taraftarı üzerken kent ekonomisine de büyük darbe vurdu. Spor Toto Süper Lig'de 27 yıl aradan sonra Gaziantepspor, Adanaspor, TFF 1. Lig'de Mersin İdmanyurdu küme düşerken Adana Demirspor ile Büyükşehir Gaziantepspor son saniyede kurtuldu. Kadınlar Futbol 1. Lig'inde ise Adana İdmanyurdu 25 yıl sonra tarihinde ilk kez, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde Mersin Basketbol ve Tosyalı Osmaniye lige veda eden takımlar oldu.

BOTAŞ ANKARA'YA
Küme düşmelerin yaşandığı, başarısızlıkların ard arda geldiği bölgemizde sahipsizlik ve ilgisizlik de tavan yaptı. Sporda kabus gören Adana, Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Botaşspor'un Ankara'ya taşınacağı haberi ile sarsıldı. Bölgenin Süper Lig'deki tek temsilcisi olan Şakirpaşa Kadınlar Hentbol Takımı ise finalde bütçe yetersizliği nedeniyle kapanmaya doğru yol aldı. Yeşil sahalardan salon sporlarına tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Adana, Mersin, Gaziantep ve Osmaniye ekonomide de küme düştü. Süper Lig'deki milyonluk gelirler elden gitti. Yöneticiler yaşanan başarısızlığı tek bir cümle ile özetledi, "İlgisizlik ve beklenen desteğin verilmemesi takımlarımızı ve kentlerimizi küme düşürdü."
BİZE ULAŞIN