Ben düşürdüm ben çıkarırım

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül bu sezona farklı bir yapılandırma ile başlayacaklarının altını çizerek, “Yeniden Süper Lig’e çıkacağız” dedi

Ben düşürdüm ben çıkarırım
Yeni sezonda TFF 1. Lig'de mücadele edecek olan Adanaspor, burada kalıcı olmayı düşünmüyor. Kulüp Başkanı Bayram Akgül, özeleştiri yaparak takımın küme düşmesindeki tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi. Akgül, "Hep birlikte yeniden Adanaspor'u layık olduğu yere Spor Toto Süper Lig'e çıkacağız. Buna herkesin inanmasını bekliyorum" dedi.

ÇUKUROVA ÖYKÜSÜ
Başkan Akgül, Adanaspor öyküsünün 2006 yılında başladığını belirterek, "Adanaspor'un o dönemlerde hangi koşullarda ve pozisyonda olduğu tüm kamuoyunun malumudur. Hedefimi; bu takımın mazisinden, bu takımın camiasının büyüklüğünden, bu takımın kurulduğu Çukurova topraklarının ruhundan alarak bir 'Çukurova uyanışı' olarak belirledim" diye konuştu. "Hep beraber bu süreci birlikte yaşadık" diye konuşan Başkan Akgül şöyle dedi: "Bu süreçte; kimi zaman mutluluktan kimi zaman hüzünden gözyaşı döktük. Adanaspor'u şampiyonluklar, play-off finali, play-off maçları ile her zaman yarışmacı bir takım olarak mücadele etmesini sağladık. Ve nihayetinde 3'üncü çocuğum olarak gördüğüm Adanaspor'u hep birlikte süper lige çıkardık."

HEYECAN VE TUTKU
Başkan Bayram Akgül, "Hiçbir şeyin arkasına sığınmadan net bir şekilde söylüyorum. Hep birlikte Süper Lig'e çıkardığımız takımımızın küme düşmesindeki tek sorumlu benim. Şimdi yönetimsel hatalarımla yüzleşiyorum. Büyük Adanaspor camiasına sesleniyorum. 11 yıl önce yola çıktığımız şuur ve heyecanla yeniden kolları sıvadım. O günün heyecanı ve tutkusunu hissediyorum" diye konuştu.

LAYIK OLDUĞU YERE DÖNECEK
İş e farklı bir yapılandırma ile başlayacaklarını söyleyen Akgül şöyle devam etti: "Transfer politikamız çok daha akılcı olacak. Adana'nın takımı olan Adanaspor'u destekleyecek taraftarımızın da bizimle aynı duyguları paylaşacağından eminim. Yeni sezonda hep birlikte bir Çukurova hikayesi olan, Çukurova uyanışının simgesi Adanaspor'u yeniden Süper Lig'e çıkaracağız."
BİZE ULAŞIN