GaziantepKart dönemi başlıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, belediye otobüsleri ve tramvaylarda yeni ‘GaziantepKart’ devreye girene kadar binişlerin ücretsiz olduğunu açıkladı

GaziantepKart dönemi başlıyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mevcutta kullanılan Kart27 toplu taşıma elektronik sisteminin süresinin dolması nedeniyle akıllı şehir ve akıllı ulaşım alanında birçok yeniliği bulunduran yeni GaziantepKart sistemine geçiş süreci başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi, belediye otobüsleri ve tramvaylarda yeni GaziantepKart devreye girene kadar binişlerin ücretsiz olduğunu açıkladı. Kart27 kartlarının GaziantepKart ile ücretsiz değiştirileceği ve içindeki paraların da yeni "GaziantepKart"a aktarılacağı açıklandı.

YENİLİKLER
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada yeni kartın vatandaşlara, esnafa ve kentte katacağı kolaylıklar ile yenilikler şöyle açıklandı: "Tüm temassız kredi kartları ile binişler yapılabilecek. Akıllı cep telefonları ile binişler yapılabilecek. Evden bir yere gitmeden internetten GaziantepKart'a para yükleyebilecek. Cep telefonlarından GaziantepKart'larına para yüklenebilecek. Vatandaşlar, toplu ulaşımı kullanan çocuklarının ne zaman, hangi otobüse veya tramvaya bindiği ve neredeye gittiğini öğrenebilecek.
BİZE ULAŞIN